plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
کد مطلب : ۱۵۸۶۲

اجتناب از فعالیت های بدنی با شدت بالا در شرایط کرونا

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در اپیدمی کووید-۱۹ ، نکته مهم اجتناب از فعالیت های بدنی با شدت بالا است. در شرایط کرونایی منزل بهترین مکان برای انجام فعالیت بدنی و ورزشی سبک است
اجتناب از فعالیت های بدنی با شدت بالا در شرایط کرونا
به گزارش ایصال نیوز، ایرج بیگلری در خصوص اهمیت فعالیت بدنی در اپیدمی بیماری کووید ۱۹ گفت: اپیدمی کووید ۱۹ بیش از پیش نشان داد که فعالیت بدنی نه تنها در پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر بلکه در تقویت سیستم ایمنی برای مقابله با بیماری های عفونی نیز تاثیرگذار است.

وی بیان کرد: فعالیت بدنی از طریق تاثیر بر اضافه وزن و چاقی به عنوان یکی از عوامل وخامت کووید ۱۹ و افزایش توان قلبی تنفسی بر کنترل کووید ۱۹ موثر است.

بیگلری عنوان کرد: در اپیدمی کووید ۱۹ ، نکته مهم اجتناب از فعالیت های بدنی با شدت بالا است چرا که فرد تا چند ساعت پس از انجام ورزش و فعالیت بدنی با شدت بالا، دچار افت ایمنی می شود.

وی بهترین مکان برای انجام فعالیت بدنی و ورزش را منزل خواند و افزود: ترجیحا این فعالیت در یک اتاق با تهویه مناسب باشد و با توجه به احتمال ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در مکان های عمومی و پر تردد انجام فعالیت بدنی در محیط های عمومی مانند باشگاه ها و پارک ها مگر با رعایت ضوابط خاص توصیه نمی شود.

بیگلری خاطرنشان کرد: فعالیت بدنی باید دور از جمعیت با اجتناب از تماس با سطوح وسایل ورزشی بوستان ها، صندلی پارک ها و ... انجام شود همچنین فاصله ایمن در هنگام پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری در شرایط شیوع بیماری کووید-۱۹ ، یک تا دو متر بین افراد در وضعیت ثابت است.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم