plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۲
کد مطلب : ۱۵۹۹۱

برخی کشورهای اسلامی امروز سه شنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کردند

بسیاری از کشورها از جمله عربستان سعودی، عراق، سوریه، لبنان، مصر، امارات، کویت، بحرین، قطر و سوریه روز سه شنبه و ایران و عمان ‌فردا را رسما به عنوان اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کردند.
برخی کشورهای اسلامی امروز سه شنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کردند
به گزارش ایصال نیوز، عربستان سعودی و امارات متحده عربی، کویت، بحرین و سوریه شامگاه دوشنبه، از رویت هلال ماه در این کشور‌ها خبر دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، دیوان پادشاهی این کشور اعلام کرد که دادگاه عالی عربستان روز سه‌شنبه را به عنوان اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کرده است.

این اعلام درست پس از آن منتشر شد که منابع خبری سعودی لحظاتی پیش از رویت هلال ماه در رصدخانه «تمیر» در شمال عربستان خبر دادند. حدود نیم ساعت پس از اعلام عربستان سعودی،‌ خبرگزاری رسمی امارات (وام) هم در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر سه‌شنبه را به عنوان اولین روز ماه مبارک رمضان در این کشور اعلام کرد.

رادیو کویت نیز در این ارتباط خبر داد که سه‌شنبه اولین روز ماه مبارک رمضان در این کشور خواهد بود. طبق گزارش خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، شورای عالی امور اسلامی این کشور نیز همچون سه کشور عربستان سعودی، امارات و کویت روز سه‌شنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز در این خصوص گزارش داد که شورای علمی-فقهی وزارت اوقاف این کشور سه‌شنبه سیزدهم آوریل را اولین روز ماه رمضان اعلام کرده است.

با این حال، خبرگزاری رسمی عمان (اونا) گزارش داد که هلال ماه در این کشور رویت نشده و چهارشنبه اولین روز ماه مبارک رمضان خواهد بود.

طبق گزارش وبگاه «الجزیره مباشر»،‌ مصر، یمن، عراق (اوقاف اهل سنت) و لبنان نیز سه‌شنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کرده‌اند.

گفتنی است در ایران چهارشنبه اولین روز ماه مبارک رمضان خواهد بود. آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعبان نیز چهارشنبه را اولین روز ماه رمضان اعلام کرد.

انتهای پیام/*
۰
مرجع : العالم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم