plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰
کد مطلب : ۳۷۳۹۱

لبنان از رژیم صهیونیستی به شورای امنیت شکایت کرد

وزارت امور خارجه لبنان اعلام کرد به هیأت نمایندگی‌ این کشور در سازمان ملل متحد دستور داده تا از رژیم صهیونیستی به دلیل حمله به نیروهای امدادرسان لبنانی شکایت کند.
لبنان از رژیم صهیونیستی به شورای امنیت شکایت کرد
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز، وزارت امور خارجه لبنان تأکید کرد متن شکایت بیروت علیه رژیم صهیونیستی را برای ارائه به شورای امنیت به هیأت نمایندگی اش در سازمان ملل متحد ارائه کرده است.

براساس این بیانیه، شکایت لبنان از اسرائیل درباره جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان و نیروهای امدادرسان در جنوب لبنان به ویژه مناطق الهباریه، الناقوره و بعلبک است که در نتیجه آن، دست کم ۱۸ تن اعم از امدادسان و غیر نظامی شهید و زخمی شدند.

در همین راستا «علی فیاض» عضو فراکسیون حامی مقاومت اسلامی (حزب الله) در پارلمان لبنان تأکید کرد که مقاومت به تنش آفرینی رژیم صهیونیستی با پاسخ های قوی تر پاسخ خواهد داد.

فیاض در مراسم یادبود شهید «حسین علی ارسلان» از رزمندگان حزب الله لبنان که ۲ روز پیش بر اثر حمله هوایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسید، گفت: تنش آفرینی دشمن صهیونیستی در روزهای اخیر در جبهه جنوب لبنان بیانگر بحرانی است که این رژیم در سطح امنیتی و سیاسی در باریکه غزه و همچنین جبهه شمال سرزمین های اشغالی در رویارویی با مقاومت اسلامی لبنان به آن دچار شده است.

علی فیاض افزود: در صورتی که دشمن به تنش آفرینی ادامه دهد باید به خوبی حسابگری کند. زیرا زیان های وارده به این رژیم افزایش خواهد یافت و مشکل شمال سرزمین های اشغالی (آواره شدن صهیونیست ها) بیش از پیش تشدید خواهد شد.

عضو فراکسیون حامی مقاومت در پارلمان لبنان تأکید کرد: معادله بسیار واضح و ساده است. مقاومت به تنش آفرینی به شدت پاسخ خواهد داد و پاسخ های آن از نظر کمیت، کیفیت، عمق و اهداف شدیدتر خواهد شد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه مرکز جمعیت پزشکی اسلامی لبنان در شهرک الهباریه را هدف قرار دادند. در این حمله تاکنون دست کم هفت نفر شهید شدند.

شامگاه چهارشنبه نیز جنگنده های رژیم صهیونیستی، رستورانی در الناقوره در جنوب لبنان را بمباران کردند که بر اثر آن، ۹ لبنانی شهید و ۶ تن دیگر نیز زخمی شدند.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما