plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴
کد مطلب : ۳۳۸۳۹

داروی بیماران هموفیلی بزودی به صورت انبوه در ایران تولید می‌شود

رئیس سازمان غذا و دارو از تامین داروی بیماران هموفیلی خبر داد و گفت: مراحل مطالعه بالینی این دارو در حال انجام است و به محض اتمام این مراحل، شرکت مورد نظر به اندازه نیاز بیش از ۴ ماه بیماران هموفیلی، دارو تولید می کند.
داروی بیماران هموفیلی بزودی به صورت انبوه در ایران تولید می‌شود
به گزارش سرویس سلامت ایصال نیوز، دکتر سیدحیدر محمدی، گفت: یکی از تولیدکنندگان داخلی داروی بیماران هموفیلی که بخش اعظم فاکتور ۸ نوترکیب را تأمین می‌کرد، با مشکلاتی مواجه و باعث شد تامین دارویی بیماران هموفیلی دچار اختلال شود.

محمدی با عنوان این مطلب که روند تأمین دارو از طریق واردات زمانبر است، ادامه داد: تأمین داروی بیماران هموفیلی از چند مسیر دنبال می‌شود. در حال حاضر تامین دو شکل پلاسمایی و نوترکیب این دارو از مسیر واردات و تولید داخل در حال انجام است.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه نوع پلاسمایی دارو به شکل وارداتی تأمین می‌شود، افزود: روند افزایش تولید داروی نوترکیب تولید داخلی هنوز به اندازه کافی نبوده است تا بتواند پاسخگوی نیاز بیماران باشد، در نتیجه ناچار شدیم از اواخر سال گذشته نسبت به واردات این دارو اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه دارو در حال حاضر در دسترس است گفت: با توجه به اینکه از ابتدای سال جاری، واردات داروی نوترکیب را در برنامه خود قرار داده ایم با توجه به پیچیدگی‌های حواله ارزی و نقل و انتقال مالی، شاید این دارو به وفور در دسترس نباشد اما به صورت مدیریت شده بین بیماران توزیع می‌شود.

محمدی همچنین از ورود یک تولید کننده جدید در داخل کشور برای تولید داروی نوترکیب بیماران هموفیلی خبر داد و افزود: مراحل مطالعه بالینی این دارو در حال انجام است و به محض اتمام این مراحل، شرکت مورد نظر به اندازه نیاز بیش از ۴ ماه بیماران هموفیلی، دارو را تولید کرده است که به بازار می آید و می تواند نیاز را مرتفع کند.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما