plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
کد مطلب : ۲۹۷۳۴
در واکنش به اهانت به قرآن کریم در سوئد

کنعانی: تکرار هتک حرمت به کتاب آسمانی مسلمان، مصداق بارزی از نفرت پراکنی و ترویج خشونت است

دولت سوئد از تکرار این قبیل رفتارهای اسلام ستیزانه جلوگیری کند
سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: تکرار هتک حرمت به کتاب آسمانی یک و نیم میلیارد مسلمان، مصداق بارزی از نفرت پراکنی و ترویج خشونت علیه تمام مسلمانان است و اینگونه اقدامات هیچ نسبتی با آزادی بیان و عقیده ندارد.
کنعانی: تکرار هتک حرمت به کتاب آسمانی مسلمان، مصداق بارزی از نفرت پراکنی و ترویج خشونت است
به گزارش ایصال نیوز، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تداوم هتک حرمت قرآن کریم را در کشورهای اروپایی که این بار در سوئد رخ داد، قویا محکوم کرد.

کنعانی افزود: متأسفانه برخی کشورهای اروپایی همچون گذشته به بهانه واهی حمایت از آزادی بیان، دست عناصر افراط گرا و تندرو را در مسیر نفرت پراکنی علیه مقدسات و ارزش های اسلامی باز می گذارند و علی رغم شعارهای زیبای حقوق بشری، اسلام ستیزی و اسلام هراسی را در جوامع خود نهادینه می کنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود؛ تکرار هتک حرمت به کتاب آسمانی یک و نیم میلیارد مسلمان، مصداق بارزی از نفرت پراکنی و ترویج خشونت علیه تمام مسلمانان است و اینگونه اقدامات هیچ نسبتی با آزادی بیان و عقیده ندارد.

کنعانی تاکید کرد: افکار عمومی جهان اسلام انتظار دارند دولت سوئد از تکرار این قبیل رفتارهای اسلام ستیزانه جلوگیری کرده و عاملان جریحه دار کردن احساسات مسلمانان را بی مجازات نگذارد.

در همین زمینه مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز اعلام کرد: آنکارا سفیر سوئد را در اعتراض به سوزاندن قرآن کریم مقابل سفارت ترکیه در استکهلم احضار کرده است.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما