plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
کد مطلب : ۲۳۵۹۲
شیوع گسترده کووید در کره شمالی

رهبر کره شمالی خبر از بزرگترین شوک تاریخ این کشور داد

راه اندازی سیستم ضد اپیدمی اضطراری سطح بالا در کره شمالی
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی گفته است که کشور وی خود به دلیل شیوع یک بیماری عفونی با بزرگترین شوک از زمان تأسیس خود مواجه شده است.
رهبر کره شمالی خبر از بزرگترین شوک تاریخ این کشور داد
به منظور بررسی عملکرد سیستم اضطراری مبارزه با اپیدمی راه اندازی شده در این کشور، جلسه دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب حاکم کارگران کره شمالی به ریاست کیم جونگ اون تشکیل شد. 14 ماه مه در این جلسه نمایندگانی از وزارت بهداشت کره شمالی و ستاد اضطراری دولتی مبارزه با اپیدمی حضور داشتند که وضعیت شیوع بیماری را گزارش کردند.

این هفته، برای اولین بار از زمان شروع همه گیری کرونا ، کره شمالی از کشف موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد. از اواخر آوریل ، یک "تب ناشناخته" در کشور شیوع پیدا کرده است.

در خبر منتشره توسط خبرگزاری مرکزی کره شمالی آمده است:" دبیرکل (کیم جونگ اون) گفت در حالی که وضعیت جهانی با شیوع ویروس جدید کرونا جدی است، شیوع این بیماری بدخیم عفونی در کشورمان را می‌توان بزرگترین شوک از زمان پیدایش آن نامید. اما تا زمانی که بخواهیم می‌توانیم بر بحران غلبه کنیم، اگر تمرکز خود را بر اجرای اقدامات آنتی ویروسی از دست ندهیم، سازماندهی و کنترل را حفظ کرده و مبارزه با عفونت را تقویت کنیم".

به گفته وی، در دوره بین اواخر آوریل تا 13 ماه مه در سراسر این کشور بیش از 524 هزار و 440 نفر مبتلا به تب شدید شناسایی شدند، اما تاکنون بیش از 243 هزار نفر بهبود یافته اند و بیش از 288 هزار نفر همچنان در قرنطینه و تحت درمان هستند. در مجموع، 27 نفر جان خود را از دست دادند، در حالی که آزمایش در یکی از آنها، گونه‌ای از سویه اومیکرون ویروس کرونا BA.2، به اصطلاح اومیکرون پنهان را نشان داد.

کره شمالی یک "سیستم ضد اپیدمی اضطراری سطح بالا" را راه اندازی کرده است. به دستور کیم جونگ اون به منظور جلوگیری از انتشار ویروس و "ریشه کن کردن منبع عفونت" در اسرع وقت در تمام شهرها و شهرستان ها مقررات قرنطینه برقرار شده است.

انتهای پیام/*
۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم