plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
کد مطلب : ۷۶۷۲

تظاهرات زنان و دختران دانشجوی عراقی به میدان تحریر بغداد رسید

دختران دانشجوی عراقی همراه با گروهی از زنان بغداد در حمایت از خواسته های معترضان عراقی امروز پنجشنبه در میدان تحریر بغداد تجمع کردند.
تظاهرات زنان و دختران دانشجوی عراقی به میدان تحریر بغداد رسید
در پی فراخوان داده شده، صدها تَن از زنان معترض همراه با دختران دانشجو و دانش آموز عراقی از ظهر امروز راهپیمایی خود را از خیابانهای منتهی به میدان التحریر بغداد آغاز کردند و با پیوستن به معترضان میدان التحریر ـ محل تجمع اصلی معترضان ـ با سردادن شعارهایی از خواسته های معترضان حمایت کردند.

زنان عراقی با در دست داشتن پرچم عراق و با شعار «زنان نیمی از جامعه عراق» خواستار استقرار دولت مستقل از احزاب، رفع فساد طبقاتی و احقاق حقوق اجتماعی خود شدند. 

در همین حال به گزارش العالم، مقتدی صدر رهبر جریان صدر ضمن انتقاد شدید از تظاهرات ضد دینی به نام آزادی، اعلام کرد، اجازه نمی‌دهد عراق به کشوری برای افراط یا تفریط تبدیل شود. وی ادامه داد: ما امروز ملزم هستیم که جلوی تبدیل عراق به قندهار از حیث افراط‌ گرایی دینی و تبدیل آن به شیکاگو از حیث تفریط، رهایی و بی بندوباری اخلاقی را بگیریم. 

گفتنی است برخی از گروه های معترض عراقی اخیرا مواضع متغییر مقتدی صدر در خصوص اعتراضات عراق را بشدت مورد انتقاد قرار می دهند. 

انتهای پیام/*
۱
مترجم : احمد امینی
مرجع : سومریه نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم