plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
کد مطلب : ۱۰۷۵۱
در آیین افتتاح طرح های عمرانی گلدشت نجف آباد مطرح شد

جمالی نژاد: شهرداری‌ها تلاش کنند تا بافت باغات و فضای سبز شهرها حفظ شود

افتتاح باغ بانوان و کلنگ زنی مجتمع خدماتی بین راهی در گلدشت
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در آیین افتتاح طرح های عمرانی گلدشت نجف آباد گفت: شهرداریها در کسب رضایت مندی مردم نقش بسیار مهمی دارند و حفظ باغات و فضای سبز باغ شهرهای کشور باید یکی از اولویت‌های شهرداری‌ها باشد.
جمالی نژاد: شهرداری‌ها تلاش کنند تا بافت باغات و فضای سبز شهرها حفظ شود
به گزارش خبرنگار واحد نجف آباد ایصال نیوز، آیین افتتاح باغ بانوان شهر گلدشت و همچنین مراسم کلنگ زنی چند طرح از جمله؛ طرح عمرانی مجتمع خدماتی،رفاهی بین راهی گلدشت، امروز پنجشنبه 19 تیرماه باحضور دکتر مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، در شهر گلدشت برگزار شد.

جمالی نژاد پس از شرکت در آیین کلنگ زنی طرح های عمرانی و افتتاح باغ بانوان شهرداری گلدشت، طی سخنانی، با اشاره به فرهنگ و موقعیت جذاب شهرستان نجف آباد و شهر گلدشت و ابراز خشنودی از استمرار طرح های عمرانی و توسعه ای در شهرداری گلدشت، اظهار داشت: بزرگترین سرمایه این کشور مردم صبور و فداکار آن است که حتی در این شرایط سخت اقتصادی و کرونایی به یاری همدیگر می شتابند و در کارهای عمرانی مشارکت فعال دارند.

معاون وزیر کشور با اشاره به طرح های اجرا شده توسط شهرداری های کشور و از جمله کارهای درخشان در شهرداری گلدشت افزود: انصافاً باید اعتراف کرد که شوراها و شهرداری ها با حدود 350 هزار عضو پرتلاش، عملکرد درخشانی در سراسر کشور داشته اند.

جمالی نژاد گفت: شهرستان نجف آباد و شهرهایی مانند شهر گلدشت در گذشته بخاطر فضای سبز و باغهای آن جذاب بوده اند و اکنون نیز باید با تلاش شما چنین باشند. همه می دانیم که بعضی از شهرهای کشور و اصفهان به باغ شهر معروف است و گلدشت یکی از باغ شهرهای استان اصفهان است که باید شهرداری این منطقه و شهرداران دیگر مناطق در احیا و حفظ باغ‌ها و فضای سبز منطقه بطور جدی اقدام کنند.

جمالی نژاد بابیان اینکه درسطح کشور برای حفظ باغ‌ها و فضای سبز کمتر توجه شده است گفت: باید شهرداران باغ شهرها با رویکرد نو آورانه شهر را به شکلی احیا کنند که باغ‌های زیبا داشته باشد و در حفظ آن بطور جدی تلاش کنند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تاکید کرد: اگر شهرداری گلدشت در بحث حفظ باغ‌ها و فضای سبز اقدامات شاخصی انجام بدهد، ما هم درفصل‌های مختلف کمک و مساعدت خواهیم کرد زیرا باغ‌ها، برند خاص این باغ شهرهاست که باید با توسعه فضای سبز حفظ شوند.

در این آیین همچنین مهندس راعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد در سخنان کوتاهی با اشاره به افتتاح پروژه های عمرانی امروز در گلدشت و ابراز تشکر از خدمات ارزشمند شهرداران شهرستان و به ویژه شهر گلدشت گفت: استفاده از ظرفیت مشارکت حداکثری بخش خصوصی و توسعه متوازن از اقدامات ارزشمند شهرداری گلدشت است.

فرماندار نجف آباد گفت: حضور با برکت دکتر جمالی نژاد را در این شهرستان و این شهر گرامی می داریم و استدعا می کنیم ایشان در خصوص حل مشکل شهرداری های شهرستان از جمله؛ تقویت تجهیزات آتش نشانی شهرها، حل مشکل تحت پوشش قرارگرفتن بخشی از محورهای مواصلاتی جهت تسریع در بازسازی و مرمت آن، و نیز بازگشت عوائد ناشی از جرایم رانندگی به شهرداری ها، مساعدت نمایند. 

در این ابتدای این مراسم که با حضور تنی چند از مسئولان استان اصفهان، شهرداران شهرهای همجوار، فرماندار شهرستان نجف آباد، مسئولین شهرستان،اعضای شورای اسلامی گلدشت و خبرنگاران در سالن شهرداری گلدشت برگزار شد، مهندس غلامی شهردار شهر گلدشت ضمن عرض خوش آمدگویی به حاضران و ابراز خرسندی از حضور دکتر جمالی نژاد در این شهر، اظهار داشت: مجموعه تفریحی ورزشی باغ بانوان در زمینی به مساحت ۴ هزار متر مربع با هزینه‌ای معادل 50 میلیارد ریال احداث شده است که امروز با افتتاح آن به دست دکتر جمالی نژاد، تقدیم بانوان شهر گلدشت شد.

مهندس غلامی افزود: مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی نیز با مشارکت بخش خصوصی و در زمینی به مساحت 24 هزار متر مربع و برآورد اعتباری معادل 330 میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری گلدشت امروز کلنگ زنی شد و با سرعت احداث و تکمیل خواهد شد.

غلامی با تشکر از همکاری و همراهی خوب مردم  صمیمی گلدشت در توسعه و عمران شهر گفت: بوستان گل محمدی گلدشت نیز با مساحت سی هزار متر مربع برگ زرین دیگری از برنامه های عمرانی شهرداری گلدشت است. 

شهر گلدشت با بیش از 28 هزار نفر جمعیت در 25 کیلومتری غرب اصفهان و ۶ کیلومتری شرق نجف آباد قرار دارد. 

انتهای پیام/*
۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم