plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۰
کد مطلب : ۳۸۵۸۴
به دلیل حمایت دیوان از مظلومیت مردم فلسطین

مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم دیوان کیفری بین‌المللی را تصویب کرد

بایدن گفته است که از طرح تحریم مقامات دیوان حمایت نمی‌کند
مجلس نمایندگان آمریکا روز ۴ ژوئن (۱۵ خرداد) پیش‌نویس قانونی را تصویب کرد که به موجب آن مقامات دیوان کیفری بین‌المللی به دلیل تصمیم در خصوص صدور حکم بازداشت مقامات اسرائیلی بر سر جنگ غزه تحریم خواهند شد.
مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم دیوان کیفری بین‌المللی را تصویب کرد
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز، این طرح با ۲۴۷ رای موافق در مقابل ۱۵۵ رای مخالف به تصویب رسید. در حالی که هیچ رای مخالفی از سوی نمایندگان جمهوری‌خواه وجود نداشت، ۴۲ نماینده دموکرات در حمایت از این طرح رای دادند.

این قانون آن دسته از اعضای دیوان کیفری بین‌المللی را که در صدور احکام پیگرد قضائی برای شهروندان آمریکایی و متحدان ایالات متحده از جمله اسرائیل دست داشته‌اند، تحت تحریم قرار می‌دهد.

این طرح همچنین ورود این مقامات به ایالات متحده را ممنوع می‌کند، هرگونه اعطای روادید به آن‌ها را معلق می‌سازد و معاملات دارایی‌ها در ایالات متحده را برایشان محدود می‌کند.

انتظار نمی‌رود این طرح برای رای‌گیری در سنا، که تحت کنترل دموکرات‌ها است، مطرح شده و در نهایت به قانون تبدیل شود. با این حال این اقدام نمایندگان منعکس‌کننده ادامه حمایت از اسرائیل در کنگره آمریکا در بحبوحه انتقادات بین‌المللی نسبت به کارزار نظامی اسرائیل در غزه است.

کاخ سفید در ماه گذشته از تصمیم دیوان کیفری بین‌المللی برای صدور این حکم انتقاد کرده بود، با این حال جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود از طرح تحریم مقامات دیوان حمایت نمی‌کند.

کریم خان، دادستان دیوان کیفری بین‌المللی، ماه گذشته پس از هفت ماه جنگ در غزه اعلام کرد دلایل منطقی برای این باور دارد که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، وزیر دفاع این کشور و سه رهبر حماس «مسئولیت کیفری» در زمینه ارتکاب جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی دارند.

به گفته مقامات بهداشتی غزه، در نتیجۀ جنایات جنگی اسرائیل در غزه، بیش از ۳۶ هزار نفر کشته شده‌ و هزاران جسد دیگر زیر آوار مدفون هستند.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما