plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۲
کد مطلب : ۳۷۴۷۴
در همایش منبر القدس ویژه نبرد غزه

سیدحسن نصرالله: طوفان الاقصی دشمن را بر لبه پرتگاه قرار داد

النخاله: ایران نقش تاریخی در پشتیبانی از مقاومت ایفا کرد
مقامات فلسطین و کشورهای عضور محور مقاومت با سخنرانی در همایش «منبرالقدس» بر حمایت از ملت و مقاومت فلسطین تاکید کردند. دبیر کل حزب الله لبنان نیز در این همایش، با بیان این‌که روز قدس امسال به برکت طوفان الاقصی بسیار متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است، تصریح کرد: طوفان الاقصی دشمن را بر لبه پرتگاه قرار داد.
سیدحسن نصرالله: طوفان الاقصی دشمن را بر لبه پرتگاه قرار داد
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در همایش منبر القدس گفت: «قدرت مقاومت در اتحاد و همبستگی آن است و اکنون مقاومت لبنان، یمن، عراق و سوریه در کنار فلسطین ایستاده است».

همایش منبر القدس؛ النخاله: جمهوری اسلامی ایران نقش تاریخی در پشتیبانی از مقاومت ایفا کرد/ سید حسن نصرالله: طوفان الاقصی دشمن را بر لبه پرتگاه قرار داد

زیاد النخاله» در این همایش که به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس با حضور رهبران و شخصیت های محور مقاومت به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: نقش ایران و ملت آن را در پشتیبانی از مقاومت و تلاش برای تقویت گروه های مقاومت ارج می‌نهیم.

وی اضافه کرد: ساکنان غزه با پایداری افسانه‌ای خود در برابر محور شرارت صهیونیستی، آمریکایی و غربی ایستاده است.

النخاله تصریح کرد: پس از محاصره و گرسنگی دانستیم که برادران مسلمان و عرب ما نمی توانند حتی جرعه ای آب به تشنگان برسانند.

وی گفت: از برادران عربمان می خواهیم که با ما نیز مانند صهیونیست ها رفتار کنند زیرا آن ها هرچیزی که برای ما ممنوع کرده اند را به آسانی دراختیار اسرائیل قرار می دهند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین خواستار وحدت مقاومت و میدان برای مقابله و مبارزه با طرح تجزیه منطقه شد.

النخاله بیان کرد: عملیات «طوفان الاقصی» کشورها را غربال کرد و ما هنوز در نیمه راه این نبرد هستیم و همه ما باید با تمام توان، فلسطین را یاری کنیم.

وی افزود: بیایید روز جهانی قدس را عامل افزایش وحدت ملت ها، مقاومت و اهداف قرار دهیم.

النخاله اضافه کرد: تاکید می‌کنیم که غزه با ساکنان و مقاومتش باقی می ماند و پیروز می شود.

سید حسن نصرالله: طوفان الاقصی دشمن صهیونیستی را بر لبه پرتگاه قرار داد

دبیرکل جزب‌الله لبنان با تاکید بر اینکه روز جهانی قدس امسال متفاوت تر از سال‌های گذشته است، خاطرنشان کرد که نبرد طوفان الاقصی دشمن صهیونیستی را بر لبه پرتگاه قرار داد.

همایش منبر القدس؛ النخاله: جمهوری اسلامی ایران نقش تاریخی در پشتیبانی از مقاومت ایفا کرد/ سید حسن نصرالله: طوفان الاقصی دشمن را بر لبه پرتگاه قرار داد

«سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز در همایش منبر القدس گفت: آنچه در فلسطین و منطقه و جهان درحال رخ دادن است «طوفان آزادگان» است و امیدواریم با گذر زمان هر روز گسترده‌تر و قوی‌تر شود. ما باید برای تجلیل از مقاومت و ثبات مردم غزه بایستیم زیرا آن‌ها با کشتار دسته‌جمعی و گرسنگی مواجه هستند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: روز قدس امسال به برکت طوفان الاقصی بسیار متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دشمن به قطعنامه‌های شورای امنیت، مطالبات کشورهای جهان و همچنین قوانین هیچ توجهی نمی‌کند. بر اهمیت ثبات و مقاومت و تداوم تلاش‌ها و یقین به اینکه پیروزی در راه است تاکید می کنیم و این مساله به غزه و تمام جبهه‌ها مربوط می‌شود.

وی ضمن تقدیر از مواضع جبهه‌های لبنان، یمن و عراق که به‌رغم تهدیدها به حمایت‌های خود از مردم فلسطین ادامه می‌دهند گفت: از جمهوری اسلامی ایران به خاطر موضع ثابت و محکم خود در حمایت از مردم فلسطین و مقاومت آن تشکر می‌کنیم. از کشور سوریه نیز به خاطر حمایت از جنبش‌های مقاومت علیرغم تهدیدها تقدیر می‌کنیم.

سید حسن نصرالله افزود: ما باید برای فراهم کردن عناصر قدرت تحقق اهداف طوفان الاقصی تلاش کنیم و این وظیفه همه ماست. برخی‌ در راستای خدمت به دشمن بر روی حجم قربانی‌ها و تلفات تمرکز می کنند و میزان دستاوردهای مقاومت را نادیده می‌گیرند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه تاکید کرد: جنگ ۳۳ روزه پروژه خاورمیانه جدید و اسرائیل بزرگ را با شکست مواجه کرد و نبرد طوفان الاقصی رژیم صهیونیستی را بر لبه پرتگاه، سقوط نهایی و نابودی قرار داد و با گذر زمان نشان‌های این امر برملا خواهد شد. باید تلاش کنیم تا پیروز از این نبرد خارج شویم و دشمن و حامیان آن شکست بخورند.

رئیسی : جهان و منطقه به شرایط پیش از عملیات طوفان الاقصی باز نخواهد گشت

همایش منبر القدس؛ النخاله: جمهوری اسلامی ایران نقش تاریخی در پشتیبانی از مقاومت ایفا کرد/ سید حسن نصرالله: طوفان الاقصی دشمن را بر لبه پرتگاه قرار داد

رئیس جمهور با بیان اینکه طرح‌های سازشکارانه پیشین و برنامه‌های ذلت‌بار جدیدتر، همگی به بایگانی تاریخ رفته‌اند و هیچ طرح و ایده‌ای برای آینده فلسطین، بدون نظر صاحبان اصلی این سرزمین، اجرا شدنی نیست، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان که پیش از این نیز اعلام کرده است، حامی مقاومت بوده و بر حقانیت مردم فلسطین در نبرد با دشمن غاصب تاکید می‌کند.

سید ابراهیم رئیسی در سخنانی در مراسم «منبر القدس» که با شعار «طوفان الاحرار» و با سخنرانی رهبران محور مقاومت به طور همزمان در تهران، دمشق، صنعا، بیروت و بغداد برگزار و از شبکه‌های متعدد ماهواره‌ای پخش شد، در ابتدای سخنان خود به مردم مبارز و خستگی‌ناپذیر فلسطین، به ویژه مردم مظلوم نوار غزه که امروز از زن و مرد و کودک و پیر و جوان، جملگی در خط مقدم جهاد و مقاومت هستند و به جوانان مسئولیت‌شناس و غیرتمند امت اسلامی که دل در گرو آرمان قدس دارند و عموم مردان و زنان روشن‌ضمیر در سراسر دنیا که با هر دین و مذهب و ملیت، به حکم فطرت انسانی و وظیفه وجدانی و اخلاقی، از جنایات رژیم کودک‌کش و دیوسیرت صهیونیستی آزرده‌خاطر و از سکوت شرم‌آور غرب نسبت به این جنایات به تنگ آمده‌اند، درود فرستاد.

رئیس جمهور تدبیر تاریخی و هوشمندانه حضرت امام خمینی(ره) در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‏عنوان روز جهانی قدس را حرکتی الهام‏بخش و وحدت‏آفرین در دفاع از زنده نگه‏داشتن آرمان ملت فلسطین، تقویت جبهه مقاومت و اتحاد امت اسلامی دانست و آن را یادآور نزدیکیِ پیروزی نهایی مردم رنج‌کشیده و صبور فلسطین بر متجاوزان و نمادی از همبستگی، وحدت و همدلی امت اسلامی برای حل مسئله فلسطین و بیرون راندن متجاوزان از تمام اراضی اشغالی فلسطین دانست.

رئیسی افزود: مادامی که اشغال قدس شریف ادامه دارد، چنانکه رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای فرمودند، «همه روزهای سال، روز قدس است؛ قدس شریف، قلب فلسطین و سراسر کشور غصب‌شده، ادامه‌ی قدس است.»

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز مقاومت مردم فلسطین و خون شهدای مقاومت نتیجه داده و آینده متفاوتی را نوید می‌دهد، مهمترین عامل این مسئله را بیش از همه باورِ قلبی ملت بزرگ فلسطین دانست که در مبارزه با دشمن جنایتکار و متجاوز در هیچ برهه‌ای از پای ننشسته و هیچ گاه اسیر معاملات سازشکارانه نشده‌اند.

رئیسی تصریح کرد: به برکت غیرت، ایمان و شجاعت فلسطینی‌ها در طوفان الاقصی، امروز بر همگان روشن شده که کاخ پوشالی صهیونیسم، سست‌تر از خانه عنکبوت است و جهانیان نظاره‌گر تحقق این وعده صادق الهی‌ هستند. عملیات تاریخی فلسطینی‌ها، ارتش جنایتکار صهیونیستی را به استیصال انداخته و آنها برای بازسازی وجهه از دست رفته خود، با پیشرفته‌ترین سلاح‌ها به جان زنان و کودکان مظلوم افتاده‌اند و برای جبران ضربه استراتژیک ناشی از طوفان‌الاقصی، به ارتکاب جنایات جنگی و نسل‌کشی روی آورده‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه تحولات اخیر در غزه بیش از پیش نشان داد که رژیم غاصب صهیونیستی به هیچ‏یک اصول انسانی، اخلاقی، حقوقی و بین‌المللی پایبند نبوده و برای سرپوش گذاشتن بر ضعف‏های درونی خود، به هر اقدامی وحشیانه و غیر انسانی دست می‌زند، اظهار داشت: امروز مسئله‌ فلسطین و غزه به شاخص میان دو وضعیت «پایبندی» و یا «ضدیت» با اصول انسانی و به محک و ملاک شرافت اسلامی و انسانی تبدیل شده است.

رئیسی با اشاره به اینکه متاسفانه، مدعیان دروغین حقوق بشر در غرب، سکوت خجالت‌آوری را پیشه کرده‌اند و نه تنها تلاشی برای توقف ماشین کشتار نمی‌کنند، بلکه با محوریت آمریکا، آشکار و پنهان در آن مشارکت دارند، تاکید کرد: بدون هرگونه تردید، آمریکا شریک جرم قطعی جنایت رژیم صهیونیستی در غزه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه صبر و ایستادگی مثال‌زدنی مردم غزه و نیروهای مقاومت در شش ماه گذشته که ناشی از ایمان و اعتقاد راسخ آنان است، موجب شده دشمن صهیونیستی به هیچ یک از اهداف راهبردی خود در جنگ غزه، دست نیابد، خاطرنشان کرد: اگر ملتی به قدرت ایمان متکی باشد توانایی چیره شدن بر قدرت‌های مادی را خواهد یافت و حتماً لذت پیروزی را خواهد چشید؛ این وعده الهی است و سنت‌های الهی تخلف ناپذیرند.

رئیسی عملیات طوفان الاقصی را واکنشی به یک دوره طولانی از ویرانگری، ستم و توحش و پیامی به بی‏تفاوتی و سکوت مجامع و محافل حقوق بشری در برابر جنایات پی در پی رژیم صهیونیستی و هتک حرمت مسجدالاقصی دانست و گفت: طوفان الاقصی نقطه عطفی در تاریخ مبارزه با اشغالگری است و روند نبرد فلسطین به پیش و پس از آن تقسیم شده؛ جهان و منطقه به شرایط پیش از این عملیات باز نخواهد گشت و ارتکاب دیوانه‌وار جنایات جنگی و قتل‌عام زنان و کودکان از سوی صهیونیست‌ها، نخواهد توانست بر شکست‌های غیر قابل ترمیم آنان سرپوش بگذارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی امروزه در هر دو میدان سیاسی و نظامی، با انبوهی از مشکلات مواجه است، افزود: در میدان نظامی، غلبه اراده فلسطینی‌ها بر سامانه‌های چندلایه پدافندی صهیونیست‏ها، توهم شکست‏ ناپذیری این رژیم را بی‌اساس‏تر کرد و سطح بالای آسیب‌پذیری این رژیم برای جهانیان عیان شد. این رژیم پوشالی در میدان سیاسی نیز، بیش از هر زمانی در مرز فروپاشی داخلی قرار گرفته است.

رئیسی با تاکید بر اینکه استمرار پروژه‌های ننگین سازش‌کاری مثل «عادی‌سازی»، به برکت خون مبارزان فلسطینی، به قمار روی اسب بازنده تبدیل شده است، نکته قابل توجه این رخداد طوفانی در جهان را این نکته برشمرد که بیداری وجدان‌ها و افکار عمومی در جهان، مغلوب «تصویرسازی و مظلوم‌نمایی رژیم صهیونیستی» نشده و حرکت این رژیم حتی از سوی مردم کشورهای حامی این رژیم محکوم شد و این محکومیت‌ها همچنان ادامه دارد.

رئیس جمهور راه‌پیمایی‌ها و اعتراض‌های متعدد چه در کشورهای منطقه و چه در سطح جهان را سبب رخنه در حصار امن رسانه‌ای در گرداگرد رژیم نامشروع صهیونیستی دانست و اظهار داشت: ملت‌های جهان، بیش از همیشه به اهمیت و ضرورت ایستادگی در برابر این دیو زشت‌خو پی برده‌اند. حملات سنگین و جنایات رژیم صهیونیستی بر خلاف آنچه سران جنایتکار این رژیم تصور می‌کنند، مردم فلسطین را چه در نوار غزه و چه در کرانه باختری، بر ادامه مقاومت و نبرد با متجاوزان مصمم‌تر کرده است.

رئیسی با بیان اینکه طرح‌های سازشکارانه پیشین و برنامه‌های ذلت‌بار جدیدتر، همگی به بایگانی تاریخ رفته‌اند و هیچ طرح و ایده‌ای برای آینده فلسطین، بدون نظر صاحبان اصلی این سرزمین، اجرا شدنی نیست، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان که پیش از این نیز اعلام کرده است، حامی مقاومت بوده و بر حقانیت مردم فلسطین در نبرد با دشمن غاصب تاکید می‌کند.

رئیس جمهور تاکید کرد: زیرپا گذاشتن همه اصول انسانی و مقررات بین‌المللی از جمله حمله تروریستی این رژیم به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، گرچه بی پاسخ نخواهد ماند، اما اوج سرخوردگی و درماندگی این رژیم را نشان می‌دهد که دیوانه‌وار برای سرپوش گذاشتن برشکست‌های خود، در جنایت علیه بشریت از هیچ اقدامی فروگذار نیست.

رئیسی با بیان اینکه به حول و قوه‌ الهی، رژیم غاصب صهیونیستی به دست دلاورمردان جبهه مقاومت مجازات خواهد شد و آنها از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهند شد، تصریح کرد: به روح پاک همه شهدای مقاومت فلسطینی و شهدای راه قدس درود می‌فرستم و از صمیم قلب به مردم صبور و رنج‌کشیده نوار غزه که در ماه‌های گذشته به طور پیوسته آماج حملات جنایت‌بار رژیم کودک‌کش بوده‌اند، ادای احترام می‌کنم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ملت ایران خود را در کنار همه مبارزانی می‌داند که امروزه در خط مقدم مبارزه با استکبار در منطقه، ایستاده‌اند؛ ما به گرمی دست همه آن مبارزان را می‌فشاریم و از همه ملت‌ها برای حمایت از مقاومت جوانان غیور، مومن و شجاع فلسطین و لبنان، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

دبیرکل جنبش نجباء عراق: در کنار برادرانمان در غزه ایستاده‌ایم

همایش منبر القدس؛ النخاله: جمهوری اسلامی ایران نقش تاریخی در پشتیبانی از مقاومت ایفا کرد/ سید حسن نصرالله: طوفان الاقصی دشمن را بر لبه پرتگاه قرار داد

شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش نجباء عراق گفت: در کنار برادرانمان در غزه ایستاده‌ایم و تاکید می کنیم که عملیات ما علیه دشمن صهیونیستی ادامه دارد.

او افزود: مقاومت عراق بخشی اساسی از محور مقاومت است و مشارکت ما در حمایت از مردم فلسطین در طوفان الاقصی برگرفته از یقین است. مقاومت عراق به هدف قرار دادن مواضع دشمن در سرزمین اشغالی فلسطین و پاکسازی عراق از اشغالگران ادامه می‌دهد.

شیخ اکرم الکعبی خاطرنشان کرد: به‌کارگیری بخش محدودی از قدرت مقاومت هیمنه و سلطه آمریکا و اسرائیل را به چالش کشید این درحالی است که آن‌ها تمام قدرت خود را علیه زنان و کودکان غزه به کار گرفتند اما نتوانستند آن ها را تسلیم خود کنند. آمریکا بیش از ۳۰ هزار تن کمک به رژیم صهیونیستی ارسال کرد و شریک جنایت‌های وحشیانه این رژیم است.

دبیرکل جنبش نجباء همچنین تاکید کرد که مقاومت عراق و مقاومت لبنان و یمن تا آخر در کنار مقاومت فلسطین خواهد ایستاد.

رژیم اسرائیل با چالش‌های وجودی مواجه است

همایش منبر القدس؛ النخاله: جمهوری اسلامی ایران نقش تاریخی در پشتیبانی از مقاومت ایفا کرد/ سید حسن نصرالله: طوفان الاقصی دشمن را بر لبه پرتگاه قرار داد

«هادی العامری» رئیس ائتلاف فتح عراق نیز در سخنرانی خود در این مراسم گفت: روز جهانی قدس روز تجدید عهد با خداوند، رسول الله، مسجدالاقصی و ملت فلسطین است. نبرد طوفان الاقصی به مشیت الهی و با عنایت خداوند و به دست بندگانی شجاع آغاز شد تا پیروزی حتمی خود را محقق کنند و مساله فلسطین را بار دیگر زنده کنند. مجاهدان ما رژیم صهیونیستی را به سمت نابودی کشاندند و اکنون ما شاهد این هستیم که رژیم اسرائیل با چالش‌های وجودی مواجه است.

او تاکید کرد: نبرد طوفان الاقصی توهم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در منطقه را از بین برد، تمام قدرت‌های استکباری را در دایره محکومیت قرار داد و نشان داد که آن‌ها شریک جرم هستند. آمریکا و غربی‌ها پشت جنایت‌های دشمن صهیونیستی قرار دارند و از آن حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کنند و قطعنامه‌های ضدصهیونیستی را وتو می‌کنند.

العامری افزود: اراده مقاومت و آزادی از این رژیم ذلیل در منطقه گسترش یافته و جبهه مقاومت هر روز گسترده‌تر می‌شود. مردان شجاع محور مقاومت در لبنان، سوریه، یمن، عراق و ایران مردم غزه را تنها نگذاشتند و به یاری آن‌ها شتافتند.

هنیه: جنایات رژیم صهیونیستی با مشارکت مستقیم آمریکا انجام می‌شود

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) ضمن محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی یه کنسولگری ایران در دمشق گفت: تجاوز و جنایت‌های رژیم صهیونیستی بدون پشتیبانی و مشارکت مستقیم آمریکا به این درجه از وحشی‌گری نمی‌رسید.

هنیه نیز درهمایش «منبرالقدس» افزود: امروز قدس در حال سپری کردن یک لحظه تاریخی است و عملیات طوفان الاقصی، امید به پیروزی قطعی و آزادسازی آن را زنده کرد.

وی گفت: مقاومت در همه محورهای نبرد به مبارزه می پردازد و ملت مجاهد و صبور فلسطین، شایسته حمایت و پشتیبانی همه جریان های امت اسلامی است.

هنیه اضافه کرد: در این نبرد، افسانه‌ای که رژیم صهیونیستی درباره خود، ارتش و توانایی هایش ساخته بود، برباد رفت.

وی اظهارداشت: طوفان الاقصی، امت اسلامی را متحد کرد و این اتحاد در وحدت میدان ها در لبنان، فلسطین، عراق و یمن و با پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران تبلور یافته است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بیان کرد: بر خواسته های خود یعنی آتش‌بس دائمی، عقب‌نشینی کامل اشغالگران از غزه و بازگشت آوارگان به مناطق زندگی خود و برداشته شدن محاصره نوار غزه اصرار داریم.

هنیه افزود: جنایت حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق و به شهادت رساندن شماری از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران را محکوم می‌کنیم.

وی همچنین خواستار افزایش اعتراض ها و اعمال فشار بر دولت ها برای ایستادن در کنار فلسطین شد.
رهبر انصارالله: تنها گزینه کارآمد در مقابله با دشمن، مبارزه است

«عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: تنها گزینه کارآمد در مقابله با دشمن، جهاد و مبارزه است و کارآمدی این گزینه در لبنان و غزه به اثبات رسیده است.

الحوثی نیز در این همایش که به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس با حضور رهبران و شخصیت های محور مقاومت به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: آمریکا شریک واقعی رژیم صهیونیستی در جنایت های این رژیم در حق ملت فلسطین است.

وی اضافه کرد: اشغالگران پس از ۶ ماه تجاوز و جنایت نتوانسته اند به هیچ کدام از اهداف خود در غزه و حتی به یک پیروزی صوری و نمایشی دست یابند.

الحوثی گفت: وظیفه امت اسلامی و در راستای منافع ملی کشورهاست که با تمام توان و امکانات به یاری و پشتیبانی ملت فلسطین بشتابند زیرا این نبرد، معرکه همه امت اسلامی است.

وی با بیان اینکه «برای پشتیبانی بیشتر از ملت فلسطین تلاش می کنیم توان موشکی و دریایی خود را افزایش دهیم»، اظهار داشت: از هیچ تلاش برای یاری ملت فلسطین که حماسه بی نظیری را به نمایش گذاشته است، دریغ نمی کنیم.العالم 

انتهای پیام/*
 
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما