plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۵
کد مطلب : ۳۲۴۹۱

پوتین: آماده گفت‌گو با کی‌یف هستم

تأکید لاوروف بر راه‌حل دیپلماتیک برای بحران اوکراین
کاخ کرملین روز جمعه اعلام کرد که رئیس جمهور روسیه تاکید دارد که این کشور آماده گفت‌وگو با کی‌یف است.وزیر امور خارجه روسیه نیز در دیدار با نماینده چین در امور اورآسیا بر تعهد مسکو برای حل دیپلماتیک جنگ اوکراین تاکید کرد.
پوتین: آماده گفت‌گو با کی‌یف هستم
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز و به نقل از تارنمای روزنامه لو فیگارو، ولادیمیر پوتین در تماس تلفنی روز جمعه با همتای برزیلی خود لولا داسیلوا این سخنان را اعلام کرده است.

کاخ کرملین اعلام کرد که رئیس جمهور روسیه تاکید دارد که این کشور آماده گفت‌وگو با کی‌یف است.

بر اساس این گزارش، داسیلوا نیز پیشتر در توییتی اعلام کرد که تمایل برزیل برای گفت‌وگو با هر دو طرف در مورد جنگ اوکراین را تکرار کرده است.

در همین پیوند صدراعظم آلمان نیز از آمادگی خود برای مذاکره دوباره با پوتین در وقتی که زمانش برسد، خبر داده بود.

اولاف شولتس روز جمعه اعلام کرد که آماده است تا «قوتی که زمانش برسد» در مورد اوکراین با رئیس‌ جمهور روسیه که از ماه دسامبر با او صحبتی نداشته، تماس را از سر بگیرد.

وی اضافه کرد: آخرین مصاحبه تلفنی من چند وقت پیش بود. اما وقتی زمان آن فرا رسید، قصد دارم دوباره با پوتین صحبت کنم.

لاوروف بر تعهد مسکو برای حل دیپلماتیک بحران اوکراین تاکید کرد

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نیز در دیدار با «لی هوی» نماینده چین در امور اورآسیا بار دیگر بر تعهد مسکو بر حل دیپلماتیک بحران اوکراین تاکید کرد.

وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با این مقام چینی از پکن به دلیل مواضع متعادل این کشور در بحران اوکراین قدردانی کرده و از آمادگی چین برای ایفای نقش مثبت در حل فصل این بحران ستایش کرد.

لاوروف در ادامه این دیدار بر تعهد روسیه بر راه حل سیاسی بحران اوکراین تاکید کرد.
وی افزود که موانع ایجاد شده توسط اوکراینی‌ها و کشورهای غربی مانع از سرگیری مذاکرات صلح شده است.

وزیر امور خارجه روسیه بر تعهد مسکو به حل سیاسی و دیپلماتیک این مناقشه تاکید کرد و به موانع جدی ایجاد شده توسط طرف اوکراینی و متصدیان غربی ان برای از سرگیری مذاکرات صلح اشاره کرد.

گفتنی است؛ در حالی که مقامات روسی بر آمادگی مذاکره برای پایان دادن به جنگ اوکراین بدون عقب نشینی از مناطق اشغالی تأکید دارند، مقامات اوکراینی خروج نیروهای روسیه از مناطق اشغالی اوکراین را پیش شرط هر توافقی می دانند.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما