plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
کد مطلب : ۲۹۷۷۰

وزرای خارجه اتحادیه اروپا بسته تحریمی جدیدی علیه ایران تصویب کردند

صفحه توییتر ریاست شورای اتحادیه اروپا در پیامی اعلام کرد که وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا بسته تحریمی جدیدی علیه ایران در نظر گرفته‌اند.
وزرای خارجه اتحادیه اروپا بسته تحریمی جدیدی علیه ایران تصویب کردند
به گزارش ایصال نیوز، نمایندگی سوئد در اتحادیه اروپا که ریاست دوره‌ای شورای امور خارجی این اتحادیه را برعهده دارد، امروز (دوشنبه) از اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داد. این نمایندگی در صفحه توئیتر خود نوشت: «در نشست امروز شورای امور خارجی وزرای اتحادیه اروپا، بسته جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران تصویب شد که افراد دخیل در سرکوب [تظاهرات] را هدف می‌گیرد».

در این بیانیه همچنین با مداخله در امور داخلی-امنیتی جمهوری اسلامی ایران آمده است: «اتحادیه اروپا قویاً استفاده بی‌رحمانه و نامناسب از قوه قهریه توسط مسئولان ایرانی علیه اعتراضات مسالمت‌آمیز را محکوم می‌کند».

«لارنس نورمن» خبرنگار نشریه «وال استریت ژورنال» مستقر در بروکسل نیز درباره محتوای این بسته تحریمی نوشت: «۳۷ نهاد و شخص تحریم شدند، که در هفته قبل نیز گزارش شد. جزئیات بیشتر هنوز منتشر نشده است».

بورل امروز در آستانه نشست امروز وزرای خارجه اتحادیه اروپا تأکید کرد که قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی نیازمند تصمیم دادگاه است.

وی گفته بود که نشست امروز وزرای خارجه اروپا درباره افزودن نام سپاه به فهرست تروریستی نیست.

در همین حال دیپلمات‌های اتحادیه اروپا گفته اند که تحریم‌های جدید شامل بیش از ۳۰ فرد و نهاد ایرانی می‌شود که به ادعای آنها در نقض جدی حقوق بشر در ایران نقش داشته‌اند.

امروز همچنین وزرای خارجه اتحادیه اروپا پیش از برگزاری نشست شورای امور خارجی در بروکسل، در یک «صبحانه کاری غیر رسمی» با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران صحبت کردند.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما