plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
کد مطلب : ۱۹۴۴۵

معاون پنتاگونِ سازنده داعش: داعش ظرف ۶ ماه می‌تواند به آمریکا حمله کند!

یک مقام ارشد پنتاگون روز سه‌شنبه مدعی تهدید جدی گروه داعشِ خراسان شد و از تدارک این گروه شبه‌نظامی فعال در افغانستان برای انجام حمله علیه ایالات متحده خبر داد، این در حالی ست که بر اساس اسناد بسیاری، پنتاگون خود سازنده داعش است و پیش بینی ها حکایت از افزایش تحرکات داعش در بهار سال آینده علیه منافع ملت های منطقه دارد.
معاون پنتاگونِ سازنده داعش: داعش ظرف ۶ ماه می‌تواند به آمریکا حمله کند!
به گزارش ایصال نیوز،، کالین کال، معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا روز سه‌شنبه در کنگره این کشور مدعی شد که مطابق تازه‌ترین ارزیابی شبکه اطلاعاتی ایالات متحده، داعش در افغانستان می‌تواند تا شش ماه دیگر به ایالات متحده حمله کند چنان که قصد این کار را نیز دارد.

کال همچنین تصریح کرد که هنوز روشن نیست که شبه‌نظامیان طالبان توانایی مبارزه با داعش خراسان را دارند یا خیر.

معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا هشدار داد که مطابق یافته‌های شبکه اطلاعاتی آمریکا هر دو گروه داعش خراسان و القاعده که در افغانستان مستقر هستند، قصد انجام عملیات خارجی از جمله علیه ایالات متحده را دارند ولی کسب این توانمندی برای داعش خراسان بین ۶ تا ۱۲ ماه زمان می‌برد و برای القاعده یک تا دو سال.

پیشتر، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز در نخستین سخنرانی خود پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان با اشاره به تهدید ضمنی داعش خراسان گفته بود که کار ما با داعش خراسان هنوز تمام نشده است و استراتژی ما در برابر تهدیدهای تروریستی آنها باید تغییر کند.

این ادعاها در حالی ست که بر اساس اسناد بسیاری، پنتاگون خود سازنده داعش است و پیش بینی ها حکایت از افزایش تحرکات داعش در بهار سال آینده علیه منافع ملت های منطقه دارد. 

انتهای پیام/*
۰
مرجع : یورونیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم