plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
کد مطلب : ۱۹۲۳۳

۶۰ شهید و بیش از۷۰ زخمی در انفجار تروریستی مسجد فاطمیه قندهار

در نتیجه یک انفجار انتحاری در شهر قندهار افغانستان حین برگزاری نماز جمعه در بزرگترین مسجد متعلق به شیعیان در مرکز این ولایت، دهها تن کشته و زخمی شدند. وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای حمله تروریستی کوردلان تکفیری به مسجد فاطمیه قندهار را به شدت محکوم کرد.
۶۰ شهید و بیش از۷۰ زخمی در انفجار تروریستی مسجد فاطمیه قندهار
به گزارش ایصال نیوز، مقام‌های محلی به پایگاه طلوع نیوز افغانستان گفتند،‌ این انفجار طی امروز جمعه توسط ۳ عامل انتحاری صورت و بزرگترین مسجد شیعیان در استان قندهار در جنوب افغانستان را هدف گرفت.

به گفته منابع محلی این انفجار مسجد "فاطمیه" متعلق به شیعیان را واقع در ناحیه پلیس شهر قندهار هدف گرفت و به هنگام برگزاری نماز جمعه رخ داد.

شاهدان عینی تعداد تلفات این انفجار را بالا تخمین زده‌اند، اما هنوز آمار دقیقی در این زمینه منتشر نشده است. در همین حال اسکای‌نیوز به نقل از برخی منابع محلی اعلام کرد در این انفجار ۳۵ تن کشته و ۷۰ تن زخمی شده‌اند. خبرگزاری المیادین هم به نقل از برخی منابع شمار زخمی‌ها را ۲۰۰ تن اعلام کرده است.

گفتنی است؛ شبکه خبر در جدیدترین گزارش خود، آمار این حادثه تروریستی را ۶۰ شهید و بیش از۷۰ زخمی اعلام کرد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار تروریستی را بر عهده نگرفته است.

نیروهای طالبان پس از انفجار برای بستن تمام راه‌های منتهی به مسجد فاطمیه شتافتند. سخنگوی وزارت کشور طالبان هم گفت برای تحقیقات بیشتر این رویداد یک تیم ویژه به محل رویداد اعزام شده است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای حمله تروریستی کوردلان تکفیری به مسجد فاطمیه قندهار را به شدت محکوم کرد و نسبت به توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان امت اسلام هشدار داد.

از سوی دیگر، سازمان ملل در بیانیه‌ای انفجار انتحاری امروز در مسجد قندهار را به شدت محکوم کرد. این سازمان خواهان مجازات مسئولان انفجار مذکور شد.

هفته گذشته نیز در جریان انفجاری انتحاری در حسینیه "سیدآباد" در منطقه "خان‌آباد" قندوز در شمال افغانستان ۱۲۰ تن کشته و ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند. داعش مسئولیت این انفجار را که محکومیت‌های گسترده‌ای را به دنبال داشت برعهده گرفت.

انفجار قندوز پس از خروج نیروهای ناتو به رهبری ایالات متحده از افغانستان شدیدترین انفجار بود.

انتهای پیام/*
۰
مرجع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم