plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
کد مطلب : ۱۹۱۳۷

اردوغان: تولید لوکوموتیو برقی ملی را سال آینده آغاز می‌کنیم

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به گام‌های جدید کشور در زمینه حمل و نقل اعلام کرد که تولید لوکوموتیو برقی ملی از سال آینده آغاز خواهد شد.
اردوغان: تولید لوکوموتیو برقی ملی را سال آینده آغاز می‌کنیم
رئیس جمهور ترکیه در سخنانی در دوازدهمین شورای حمل‌و نقل و مخابرات ترکیه در فرودگاه آتاترک استانبول با بیان این که ترکیه را نه در دسته مصرف کننده در حوزه فناوری‌های اطلاعات بلکه در جایگاه تعقیب و تولید کننده آن قرار خواهیم داد گفت: تولید لوکوموتیو برقی ملی را سال آینده آغاز می‌کنیم.

اردوغان در ارتباط با رویکرد ترکیه در حوزه حمل و نقل در دوره پیش‌رو گفت: برای استفاده از فرصت‌های جدید و کاربرد بهینه زیرساخت‌های موجود و گسترش آن با سرمایه‌گذاری‌های جدید مصمم هستیم. با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در گذرگاه‌های زمینی، تردد وسایل نقلیه 170 درصد افزایش و میزان سوانح جاده‌ای نیز 80 درصد کاهش یافته است.

رئیس جمهور ترکیه با بیان این که در 20 سال اخیر تعداد فرودگاه‌های داخلی خود را از 26 به 56 افزایش دادیم، گفت: بنابراین تعداد فرودگاه‌های ما با فرودگاه‌های درحال ساخت نیز به 61 خواهد رسید. فرودگاه استانبول در رتبه دوم بهترین فرودگاه‌های جهان و در جایگاه نخست اروپا از لحاظ تعداد تردد در اروپا قرار دارد.

انتهای پیام/*
۰
مرجع : آناتولی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم