plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
کد مطلب : ۱۶۲۶۶
معاون فذهنگی اداره کل فرهنگ اصفهان خبر داد

بیش از دو هزار عنوان کتاب سال گذشته در اصفهان چاپ شد

توسعه خدمات برای مولفان و ناشران
سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان گفت: ۲ هزار و ۲۴ عنوان کتاب در زمینه های مختلف سال گذشته در این استان به چاپ رسید.
بیش از دو هزار عنوان کتاب سال گذشته در اصفهان چاپ شد
به گزارش ایصال نیوز، علی حاجی زکی روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: این تعداد کتاب با شمارگان ۲ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۹۶۵ جلد در استان اصفهان چاپ و منتشر شده است.

وی با اشاره به حمایت و چاپ سه هزار و ۵۳۹ عنوان کتاب از نویسندگان توسط ناشران استان تصریح کرد: همچنین در سال گذشته ۱۰ مجوز جدید انتشارات در شهرستان‌های اصفهان، فلاورجان، کاشان و بوئین میاندشت صادر شد.

سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان خرید ۳۷۲ عنوان کتاب از نویسندگان و ناشرین استان به ارزش حدود ۷۵میلیون تومان را از جمله اقدامات این اداره کل در سال گذشته برشمرد.

حاجی زکی گفت: اختصاص سهمیه کاغذ یارانه‌ای به ناشران، برخورداری ناشران از تسهیلات بیمه‌ای و معافیت مالیاتی، برگزاری آیین تجلیل از فعالان حوزه چاپ و نشر، اجرای برنامه‌های ترویجی کتابخوانی و معرفی نویسندگان به صندوق هنرمندان از دیگر فعالیت‌ها و حمایت‌های صورت گرفته برای حوزه چاپ و نشر استان اصفهان بود.

وی درباره برنامه‌های پیش‌بینی شده در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: برگزاری برنامه‌های ترویجی کتابخوانی (کتاب سال استانی، هفته کتاب، کتاب فصل، مراسم نقد و رونمایی کتاب، تجلیل از فعالان حوزه نشر و چاپ کتاب)، حمایت مادی و معنوی از ناشران و نویسندگان، تلاش در جهت افزایش یارانه طرح‌های فصلی کتاب، پیگیری به منظور افزایش سهیمه کاغذ اختصاصی به ناشران استان و تلاش در راستای افزایش مبلغ خرید کتاب استانی از جمله اهداف و برنامه‌های سال جاری این نهاد است.

تعداد ناشران استان حدود ۳۷۰ باب است که بالغ بر ۴۵ درصد آنها در کلانشهر اصفهان فعالیت می‌کنند.

استان اصفهان با جمعیت افزون بر پنج میلیون نفری، ۲۴ شهرستان دارد.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم