plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰
کد مطلب : ۱۵۹۹۵

واکنش بایدن به اعتراض آمریکایی‌ها به نژادپرستی و قتل یک سیاهپوست

یک سیاه‌پوست دیگر به دست پلیس آمریکا به قتل رسید
رییس جمهوری آمریکا بامداد سه شنبه در واکنش به آغاز دوباره اعتراض‌های خشونت آمیز به برخوردهای نژادپرستانه در مینیاپولیس آمریکا، آن را "غیرقابل توجیه" خواند.
واکنش بایدن به اعتراض آمریکایی‌ها به نژادپرستی و قتل یک سیاهپوست
به گزارش ایصال نیوز، جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه، شلیک به یک راننده سیاه پوست توسط پلیس و مرگ او را غم انگیز خواند اما هشدار داد که اعتراض‌ها خشونت آمیز غیرقابل توجیه است.

بایدن به خبرنگاران گفت: حادثه رخ داده دیروز در حومه مینیاپولیس یک واقعه غم انگیز بود که اتفاق افتاد اما من فکر می کنم باید صبر کنیم و ببینیم تحقیقات چه چیزی را نشان می‌دهد.

وی افزود: می‌خواهم دوباره این موضوع را روشن کنم مطلقا هیچ توجیهی برای غارت اموال عمومی وجود ندارد و اعتراض‌ها مسالمت آمیز قابل فهم است.

سخنان بایدن در حالی بیان می‌شود که پس از کشته شدن یک جوان ۲۰ ساله سیاه پوست در شهر مینیاپولیس دوباره اعتراض‌ها به نژادپرستی در آمریکا آغاز شده است.

یکسال پیش نیز در شهر مینیاپولیس آمریکا جورج فلوید شهروند سیاهپوست به دست پلیس آمریکا با خشونت تمام کشته شد و این قتل باعث آغاز اعتراض‌ها به نژادپرستی در سراسر ایالات متحده شد.

با گذشت یکسال و آغاز مجدد اعتراض‌ها خیابانی، پلیس بروکلین سنتر با اعزام نیروهای ویژه درصدد سرکوب معترضان در آمد و با شلیک گلوله‌های پلاستیکی خواهان عقب نشینی معترضان شد.

شهردار بروکلین سنتر نیز برای آرام کردن اعتراضات از نیمه شب تا شش صبح قوانین منع آمد و شد برقرار کرد.

پلیس عصر یکشنبه در شهر بروکلین سنتر که در شمال شهر میناپولیس واقع است به سمت یک مرد سیاه‌پوست ۲۰ ساله به نام «داونته رایت» شلیک کرد و او را به قتل رساند.

پلیس آمریکا دوشنبه شب با معترضان به نژادپرستی در مینیاپولیس که پس از کشته شدن یک شهروند سیاهپوست دیگر به اعتراض برخاسته اند، درگیر شد.

به گزارش رویترز، در پی شروع مجدد اعتراضات خشمگین در حومه شهر مینیاپولیس، پلیس آمریکا با گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی به معترضان شلیک کرد.

انتهای پیام/*
۰
مرجع : العالم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم