plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
کد مطلب : ۳۹۲۸

طنز/حذف زنان از عرصه گیتی

حسام حیدری*
متاسفانه هنوز علم نتوانسته به تکنولوژی حذف کلی زنان از عرصه گیتی دسترسی پیدا کند و این هم دلیل دیگری است که ما می‌گوییم علم به تنهایی نمی‌تواند همه مشکلات را از جلوی پای انسان معاصر بردارد و در کنار علم استفاده از زور بازو و پنجه بوکس نیز لازم است.
طنز/حذف زنان از عرصه گیتی
با توجه به این‌که اخیرا یکی از اپلیکیشن‌های ارایه دوچرخه امکان استفاده زنان از دوچرخه را محدود کرده است، ضمن حمایت از این حرکت شجاعانه این شرکت؛ امیدواریم این حرکت‌های خوب در همین حد محدود نشود، چون موارد زیاد دیگری نیز هستند که باید با آنها هم برخورد شود. مثلا متاسفانه اخیرا دیده شده که زنان با کمال وقاحت در خیابان راه می‌روند و گاهی حتی به ویترین مغازه‌ها نگاه می‌کنند و اگر از یک لباسی خوششان بیاید آن را با انگشت به همدیگر نشان می‌دهند که این واقعا مایه تاسف است.  همین اتفاقات هم می‌افتد و هر خانمی به خودش اجازه می‌دهد به راحتی در خیابان قدم بزند و به اطراف نگاه کند و یا از پل‌عابر پیاده بالا برود. این درحالی است که حتی در فرهنگ بومی ما هم این قضیه سابقه نداشته و در تاریخ ما هیچ وقت نبوده که زنی قدم بزند و زن‌ها در اکثر مواقع فقط می‌نشسته‌اند یا نهایت نیم‌خیز می‌شده‌اند. البته اگر موضوع در همین حد باقی می‌ماند، مشکلی نبود. ولی به ما خبر رسیده که زنانی دیده شده‌اند که با ارایه بلیت وارد مترو شده و با استفاده از تابلوهای راهنما مسیر خود را مشخص کرده و سپس سوار واگن می‌شوند و روی صندلی می‌نشینند که این اعمال به هیچ وجه زیبنده نیست و باید هرچه سریع‌تر برای آن فکری شود.
البته ما مثل بقیه نیستیم که فقط به ذکر مشکلات و انتقادات و بعضا سیاه‌نمایی بسنده می‌کنند. ما همیشه راهکارهایی هم برای رفع مشکلات ارایه می‌کنیم که برای رفع این مشکل هم چند راهکار داریم:  
بهترین راهکار خوب و علمی که من با کلی تلاش و تحقیق به آن رسیده‌ام این است که برای حل مشکل؛ زنان را به صورت کامل از عرصه جهان حذف کنیم. این راهکار مطمئنا همه مشکلات را حل خواهد کرد، ولی موضوعی که وجود دارد این است که متاسفانه هنوز علم نتوانسته به تکنولوژی حذف کلی زنان از عرصه گیتی دسترسی پیدا کند و این هم دلیل دیگری است که ما می‌گوییم علم به تنهایی نمی‌تواند همه مشکلات را از جلوی پای انسان معاصر بردارد و در کنار علم استفاده از زور بازو و پنجه بوکس نیز لازم است. در این میان نباید از کم‌کاری دانشمندان ژاپنی که آن‌قدر خرجشان می‌کنیم هم در این زمینه غافل شد.
علی‌ای‌حال تا زمانی که امکان حذف کامل زنان میسر شود، ما نباید دست روی دست بگذاریم و راهکارهای دیگری را باید بررسی کنیم. یکی از این روش‌ها؛ ممنوع‌سازی کامل زنان است، به این صورت که زنان در همه جا ممنوع باشند که این مسأله کمک شایان توجهی به همه چیز خواهد کرد. البته از آنجایی که تجربه ثابت کرده، خانم‌ها بسیار سمج هستند و مدام یک‌جوری به زندگی و رشد ادامه می‌دهند، لازم است ضمن ممنوع‌کردن، به حذف آنها هم اقدام کنیم.
*طنزنویس
انتهای پیام/*
۳
مرجع : شهروند
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

۱۰ راهکار برای سلامت روانی در استفاده از اخبار و رسانه‌ها