plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
کد مطلب : ۷۰۹۷

صدها غیر نظامی طی دو و نیم ماه گذشته در ادلب کشته شدند

در پی ادامه تلاش برای آزادی ادلب و افزایش درگیری ها به دلیل تسلط تروریست ها بر مناطقی از استان ادلب، طی دو و نیم ماه گذشته 313 غیرنظامی از جمله 100 کودک جان باختند. برخی گروه های تروریستی در ادلب همچنان مورد حمایت ترکیه هستند.
صدها غیر نظامی طی دو و نیم ماه گذشته در ادلب کشته شدند
به گزارش ایصال نیوز، در درگیری های فرسایشی دوماه اخیر در استان ادلب سوریه به دلیل حضور و تسلط گروه های تروریستی حداقل 313 غیرنظامی از جمله 100 کودک جان خود را از دست دادند و بیش از 382 هزار نفر از مردم این منطقه نیز آواره شدند.

بر اساس گزارش منابع حقوق بشری همچنین طی مدت مذکور 48 مسجد، 3 مرکز دفاع مدنی، 1 اورژانس و 9 پرسنل آن، 15 مرکز بهداشتی، 11 اردوگاه پناهجویان، 8 تاسیسات آب، 51 مدرسه و 14 محل بازار هدف قرار گرفتند. در نتیجه این حملات به منطقه به ارزش 322 میلیون دلار خسارات مالی وارد شد».

ارتش سوریه در تلاش است با کمک روسیه این مناطق را از دست تروریست ها آزاد نماید. این حملات و درگیری ها باعث موج مهاجرت مردم این منطقه شد و اردوگاههایی که برای آوارگان تاسیس شده، پر شده‌اند.

از زمان امضای توافق سوچی میان ترکیه و روسیه در 17 سپتامبر 2018 تاکنون بیش از 1600 غیرنظامی بر اثر این حملات جان باخته اند. همچنین ظرف یک سال اخیر حدود 1.3 میلیون سوری به دلیل این حملات به مناطق نسبتا امن‌تر به‌ویژه مرز این کشور با ترکیه مهاجرت کرده اند.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : آناتولی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم