plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
کد مطلب : ۱۳۳۴۹
همزمان با تکمیل تیم بایدن برای به دست گرفتن قدرت

رئیس جمهور سابق امریکا مجدداً مدعی تقلب گسترده در انتخابات این کشور شد

استیصال ترامپ پس از شکست انتخاباتی
دونالد ترامپ دیشب ادعاهای جدیدی درباره وقوع تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مطرح کرد. وی مدعی شد ۷۴ میلیون رأی آوردم اما بعد از ساعت ۱۰ شب، روز سوم نوامبر «اتفاقات عجیبی» رخ داد.
رئیس جمهور سابق امریکا مجدداً مدعی تقلب گسترده در انتخابات این کشور شد
به گزارش ایصال نیوز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا چهارشنبه به وقت واشنگتن، در گفت‌وگوی تلفنی با شرکت‌کنندگان در جلسه‌ای با حضور جمهوری‌خواهان ایالت پنسیلوانیا بار دیگر به تکرار ادعاها درباره وقوع تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر پرداخت.

ترامپ مدعی شد که به شمار زیادی از کسانی که می‌خواسته‌اند رأی بدهند اطلاعات غلط داده شده و گفته شده که رأی آنها ثبت شده است.

رئیس جمهور فعلی آمریکا گفت: «موارد بسیار زیادی داشته‌ایم که مردم رفته‌اند که رأی بدهند. یک زن مسن وارد مرکز رأی‌گیری شده و پرسیده "ببخشید کجا می‌توانم رأی بدهم؟" به او گفته‌اند: "شما رأی داده‌اید. رأیتان ثبت شده است." گفته که "نه من رأی ندادم. رأی ندادم." به او گفته‌اند: "نخیر رأی شما ثبت شده." بعد به او یک برگه موقت رأی داده‌اند که اصلاً حساب نمی‌شود. شرم‌آور است که این بلا دارد سر کشورمان می‌آید.»

ترامپ اضافه کرد: «ما این انتخابات را با اختلاف بردیم. ۷۴ میلیون رأی آوردیم. اگر یک روز قبل از انتخابات این رقم را به اهالی فن می‌گفتید همه می‌گفتند امکان ندارد که ما بازنده شویم.»

وی مدعی شده بعد از ساعت ۱۰ شب، روز سوم نوامبر «اتفاقات عجیبی» رخ داده است: «موقعی که ارقام را بررسی می‌کنید باید نگاهی به ساعت ۱۰ شب بیندازید، یعنی زمانی که همه فکر می‌کردند که انتخابات عملاً به پایان رسیده است. اتفاقات بسیار عجیبی افتاد.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه گفت که تمام دنیا نظاره‌گر انتخابات آمریکا است و نمی‌توان اجازه داد کسانی که تقلب کرده‌اند خیالشان آسوده باشد.

او گفت: «تمام دنیا دارد ما را نظاره می‌کند. کل دنیا دارد ایالات متحده آمریکا را نظاره می‌کند. نمی‌توانیم اجازه دهیم، خیالشان از این مسئله راحت باشد.»

ترامپ گفت که قضات آمریکایی می‌ترسند کاری در این خصوص انجام داده و انتخابات را «سرنگون» (باطل) کنند.

وی گفت: «قضاتی داریم که می‌ترسند در این خصوص تصمیم بگیرند. یک وکیل خیلی خوب گفت "قربان، کار خیلی خارج از عرفی است که یک قاضی، انتخابات را سرنگون (باطل) کند.»

ترامپ اضافه کرد در شهر «دیترویت» در ایالت میشیگان شمار آرا از شمار رأی‌دهندگان بیشتر بوده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار شد.

برآوردها و آخرین نتایج اعلامی حاکی از آن است که جو بایدن با بیش از هشتاد میلیون رای و  ۳۰۲ رأی الکترال به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا انتخاب شده است.

ترامپ با هفتاد و چهار میلیون رای، ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد.

ترامپ در ظاهر و در قالب جنگ روانی عمدتاً با اهداف مرتبط با سیاست خارجی ایالات متحده امریکا، از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرده و ادعاهایی را درباره تقلب در فرایند رأی‌گیری در چند ایالت کلیدی مطرح کرده است. اغلب شکایات‌ وکلای ترامپ تاکنون رد شده‌اند.

انتهای پیام/*
۲
مرجع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم