plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۸
کد مطلب : ۱۳۲۷۶

ترامپ در اجلاس مجازی سران G20 همه را غافلگیر کرد

در حالی‌که انتظار میرفت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در «گروه 20» با حاضران خداحافظی کند، با اشاره تلویحی به ادامه حضورش در کاخ سفید، از تداوم همکاری با آن‌ها خبر داد.
ترامپ در اجلاس مجازی سران G20 همه را غافلگیر کرد
به گزارش ایصال نیوز، رئیس جمهور آمریکا شنبه شب به وقت تهران در سخنانی خطاب به سران کشورهای حاضر در نشست «گروه 20» به میزبانی عربستان، از تداوم همکاری طولانی مدت با آنها خبر داد.

به نوشته روزنامه «گاردین» در حالی که انتظار می رفت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا با حاضران خداحافظی کرده و از تعهد کشورش در مبارزه علیه کرونا سخنی بگوید، گفت: «همکاری با شما افتخار بزرگی بوده و مشتاقانه منتظر همکاری طولانی مدت با شما هستم.»

وی در ادامه سخنان خود، به خودستایی از اقتصاد و ارتش آمریکا و موفقیت در مهار مشکلات داخلی در مواجهه با ویروس کرونا پرداخت.

دونالد ترامپ که در رقابت با «جو بایدن» نامزد دموکرات که بنابر برآوردهای رسانه‌ها پیروز شده، شکست را تا این لحظه پذیرا نشده و مدام ادعای بی اساس درباره تقلب در انتخابات مطرح می‌کند. انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد.

برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال این انتخابات پیروز شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی به دست آورده است.طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد.

تیم ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه مطرح کرده است. این شکایت‌ها در چند ایالت رد شده‌اند.

گفتنی است، اجلاس سران G20 به ریاست دوره ای عربستان از روز شنبه آغاز شد و امروز یکشنبه به کار خود پایان می دهد. این اجلاس متشکل از بیست کشور ثروتمند اقتصادی، امسال به دلیل شیوع کرونا بصورت مجازی برگزار شده است. 

رهبران کشورهای عضو امروز بحران همه گیری ویروس کرونا را هم در حوزه بهداشتی و هم در حوزه اقتصادی بررسی می کنند.

انتهای پیام/*
۲
مرجع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم