plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۶
کد مطلب : ۱۲۵۶۴
هشدار ایران به جمهوری آذربایجان و ارمنستان

خطیب زاده: در صورت تکرار گلوله پراکنی ها به مناطق مرزی‌مان بی‌تفاوت نخواهیم ماند

تعرض به خاک ایران تحمل ناشدنی ست
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اصابت چندین فقره راکت جنگی به مناطق مرزی با جمهوری آذربایجان و ارمنستان، تصریح کرد: در صورت تکرار گلوله پراکنی ها به مناطق مرزی بی‌تفاوت نخواهیم ماند.
خطیب زاده: در صورت تکرار گلوله پراکنی ها به مناطق مرزی‌مان بی‌تفاوت نخواهیم ماند
به گزارش ایصال نیوز، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب در واکنش به اصابت چندین فقره راکت جنگی به مناطق مرزی کشورمان اظهار داشت: متاسفانه اخبار نگران کننده ای در این زمینه طی روز پنجشنبه گزارش شده است که به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن تکذیب برخی شایعات مبنی بر اقدام متقابل از سوی نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: حفظ امنیت و آرامش شهروندان ایرانی ساکن در مناطق مرزی خط قرمز نیروهای مسلح کشورمان به شمار می رود و در صورت تکرار اینگونه گلوله پراکنی ها، جمهوری اسلامی ایران بی‌تفاوت نخواهد ماند.

جمهوری اسلامی ایران پیش از این نیز در پی اصابت گلوله‌ های شلیک شده به خاکش، در یادداشت رسمی اعتراض شدید خود را به جمهوری آذربایجان و ارمنستان ابلاغ کرد.

گفتنی است، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز (شنبه ۱۲ مهر ماه) در خصوص گزارش‌های برخی تعرضات انجام شده به خاک جمهوری اسلامی ایران در جریان درگیری‌های اخیر بین جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان با بیان اینکه تحرکات در مناطق مرزی کشورمان به طور جدی و با حساسیت تمام از سوی جمهوری اسلامی ایران در حال رصد بوده، عنوان کرد: در این ارتباط ضمن اعلام غیر قابل تحمل بودن هرگونه تعرض از سوی هر یک از طرف‌های درگیر در منطقه به خاک کشورمان، به همه طرف‌ها در زمینه مراقبت لازم در این خصوص هشدار جدی می‌دهیم.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : العالم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم