plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۰
کد مطلب : ۳۹۱۵۲

مانور نظامی روسیه با استفاده از موشک‌انداز‌های اتمی سیار

وزارت دفاع روسیه روز جمعه ۵ ژوئیه (۱۵ تیر ۱۴۰۳) اعلام کرد که در حال برگزاری تمرینات نظامی با «پرتابگرهای متحرک موشک اتمی یارس» است.
مانور نظامی روسیه با استفاده از موشک‌انداز‌های اتمی سیار
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز، این در حالی است که هنوز مدت کوتاهی از انجام «رزمایش‌ استقرار سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی» که به طور مشترک با بلاروس برگزار شده بود، نمی‌گذرد.

این وزارتخانه آورده است که خدمه‌ای که مسئول عملیات شلیک موشک‌های «یارس / Yars» هستند در حداقل دو منطقه مختلف قرار است بیش از ۱۰۰ کیلومتر را برای استقرار این پرتابگرها و استتار آن‌ها تمرین کنند.

وزارت دفاع روسیه همچنین ویدئویی منتشر کرد که نشان می‌دهد یک پرتابگر سیار در امتداد مسیرهای جنگلی مانور می‌دهد و قبل از اینکه سربازان آن را با شبکه‌های استتاری بپوشانند، موضع می‌گیرد.

زارت دفاع افرود که «در آینده نزدیک رزمایش‌های مشابهی توسط سایر یگان‌های موشکی برگزار خواهد شد.»

روسیه در ماه ژوئن، در واکنش به آنچه مسکو به عنوان تهدید قدرت های غربی توصیف کرد، در کنار بلاروس، رزمایش هایی را شامل تسلیحات هسته ای تاکتیکی برگزار کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در آن زمان گفت که مسکو برای تضمین پیروزی در اوکراین نیازی به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای ندارد، اما اضافه کرد که تغییر دکترین هسته‌ای این کشور را رد نمی‌کند.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما