plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۴
کد مطلب : ۳۸۱۵۹

اردوغان: نتانیاهو در روش‌های نسل‌کشی به سطحی رسیده که باعث حسادت هیتلر نیز می‌شود

رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرد نتانیاهو با روش‌های نسل‌کشی که به کار گرفته، به سطحی رسیده که باعث حسادت هیتلر نیز می‌شود.
اردوغان: نتانیاهو در روش‌های نسل‌کشی به سطحی رسیده که باعث حسادت هیتلر نیز می‌شود
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در مصاحبه ویژه با روزنامه «کاتیمرینی» یونان در آستانه سفر رسمی‌ کریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر این کشور به آنکارا اظهار داشت که در روابطمان با یونان، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که صلح و آرامش در دو سوی دریای اژه برای همیشه برقرار است.

وی درباره مسائل منطقه‌ای با یونان افزود: «اینکه روابط آنکارا و آتن که بین دو دیوار فشرده شده را بهبود ببخشیم و دیوارهای تعصب را برچینیم در دست ما است.»

اردوغان در ادامه تصریح کرد: فعالیت‌های هیدروکربنی در شرق مدیترانه نشان داد که موفقیت یک پلتفرم انرژی بدون ترکیه در منطقه به ویژه در شرق مدیترانه بسیار دشوار است.

وی تاکید کرد: می‌توان با برگزاری کنفرانس مدیترانه شرقی که سالهاست درباره آن صحبت می‌کنیم، با رویکرد برد-برد زمینه‌ای برای راه حل ایجاد کرد.

اردوغان با بیان اینکه متاسفانه اقداماتی که حقوق ترکیه و جمهوری تُرک قبرس شمالی را نادیده می‌گیرد، فضای این موضوع را تاکنون مسموم کرده است، گفت: اگر از این امر دست برداریم و زمینه گفت‌وگوی مورد نظر ما ایجاد شود، آماده‌ایم که مسئولیت راه حل دائمی را بر عهده بگیریم. با تنش نمی‌توانید به جایی برسید. باید فهمید که گرفتار شدن در اقدامات تحریک‌آمیز هیچ نفعی برای کسی ندارد و باید به دنبال راه‌های منطقی برای گفت‌وگو بود.

وی با اشاره به اینکه ترکیه و یونان نه تنها جغرافیای یکسانی دارند، بلکه دارای عناصر مشترکی نیز هستند که بسیاری از آنها بعد تاریخی دارند، افزود: البته مسائلی وجود دارد که ما درباره آنها یکسان فکر نمی‌کنیم، اما تعداد موضوعاتی که می‌توانیم در مورد آنها به توافق برسیم، کم نیست.

اردوغان تاکید کرد: ما می‌توانیم در مورد همه مسائل با هم صریح صحبت کنیم و در راستای راه حل گام برداریم.

وی در بخش دیگری از مصاحبه اظهار داشت: نتانیاهو با روش‌های نسل‌کشی که به کار گرفته، به سطحی رسیده که باعث حسادت هیتلر نیز می‌شود.

اردوغان گفت: حماس با آتش‌بس موافقت کرد، اما اسرائیل بهانه‌تراشی کرده و به دلیل تمایلش به اشغالگری، آتش‌بس نمی‌کند. ظلم و کشتار همچنان در غزه ادامه دارد.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما