plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۷
کد مطلب : ۳۷۳۸۹

پوتین: جنگنده‌های اف‌۱۶ در اختیار اوکراین قرار گیرند سرنگون می‌شوند

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه اواخر روز چهارشنبه گفت که مسکو هیچ برنامه‌ای برای حمله به هیچ کدام از کشورهای عضو ناتو ندارد و به لهستان، کشورهای بالتیک یا جمهوری چک حمله نخواهد کرد، اما اگر غرب، جنگنده‌های اف‌۱۶ را در اختیار اوکراین قرار دهد، نیروهای روسی حتما آنها را سرنگون خواهند کرد.
پوتین: جنگنده‌های اف‌۱۶ در اختیار اوکراین قرار گیرند سرنگون می‌شوند
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز، پوتین در دیدار با خلبانان نیروهای هوایی روسیه گفت که ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ به سمت شرق و به سمت روسیه گسترش یافته است، با این حال، مسکو هیچ برنامه‌ای برای حمله به کشورهای عضو ناتو ندارد.

بر اساس بیانیه کاخ کرملین که روز پنجشنبه منتشر شد، پوتین گفت: «ما قصد حمله به هیچ کدام از این کشورها را نداریم. این تفکر که ما به کشورهای دیگر حمله می‌کنیم کاملا بی‌معنی است. کشورهای لهستان، کشورهای بالتیک و چک هم ترسیده‌اند.»

کرملین ایالات متحده را متهم به جنگ با روسیه از طریق حمایت از اوکراین با پول، سلاح و اطلاعات کرده و معتقد است که روابط با واشنگتن هیچ وقت بدتر از این نبوده است. 

پوتین در پاسخ به سوالی درباره جنگنده‌های اف‌۱۶ که غرب قول ارسالش به اوکراین را داده گفت چنین هواپیماهایی وضعیت اوکراین ار تغییر نمی‌دهند. 

او ادامه داد: «همانطور که امروز تانک‌ها، خودروهای زرهی و سایر تجهیزات از جمله پرتابگرهای موشکی متعدد را نابود می‌کنیم، این هواپیماها را هم سرنگون خواهیم کرد.»

پوتین گفت که اف‌۱۶ همچنین می‌توانند سلاح هسته‌ای با خود حمل کنند. او همچنین افزود: «البته اگر این جنگنده‌ها از فرودگاه‌های کشورهای ثالث پرواز کنند، آنها در هر کجا که باشند، به اهداف مشروع ما تبدیل خواهند شد.»

اظهارات پوتین به دنبال اظهارات دیمیترو کولبا وزیر امور خارجه اوکراین مبنی بر اینکه این جنگنده‌ها باید در ماه‌های آینده به اوکراین برسند، مطرح شد. 

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما