plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰
کد مطلب : ۳۶۱۱۱

وزارت خارجه آمریکا حملات موشکی ایران به اربیل عراق را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا دوشنبه شب به وقت واشنگتن، در واکنش به حملات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اقلیم کردستان با موشک‌های بالستیک با بیان اینکه "ایالات متحده حملات امروز ایران در اربیل را به شدت محکوم می‌کند» مدعی شد: مخالف حملات موشکی ایران هستیم که ثبات عراق را تضعیف می کند.
وزارت خارجه آمریکا حملات موشکی ایران به اربیل عراق را محکوم کرد
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز، متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دوشنبه شب به وقت محلی در واکنش به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مقر جاسوسی رژیم اسرائیل در اقلیم کردستان با موشک های بالستیک گفت: ایالات متحده حملات امروز ایران در اربیل را به شدت محکوم می‌کند و به خانواده های کشته شدگان تسلیت می‌گوید.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: ما با حملات موشکی بی پروا و بی ملاحظه ایران که ثبات عراق را تضعیف می کند، مخالف هستیم.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: از تلاش‌های دولت عراق و اقلیم کردستان برای برآورده کردن خواسته‌های مردم عراق حمایت می‌کنیم.

پیش از این، شبکه خبری ای بی سی نیوز آمریکا به نقل از یک مقام آمریکایی درباره هدف قرار گرفتن هشت موقعیت در اربیل عراق و در نزدیکی کنسولگری واشنگتن در این شهر ادعا کرد به هیچ یک از تاسیسات آمریکایی آسیبی نرسیده است.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری ای بی سی نیوز آمریکا دوشنبه شب به وقت محلی به نقل از یک مقام آمریکایی که نام او را بیان نکرد، ادعا کرد: به هیچ یک از تاسیسات آمریکایی آسیبی نرسیده است و ما در حال حاضر وجود هیچ گونه آسیب یا آسیب به زیرساخت ها را ارزیابی نکرده ایم.

ای بی سی نیوز به نقل از یک منبع امنیتی عراق نیز مدعی شد: در این حملات، نیروهای نظامی آمریکا یا ائتلاف آسیبی ندیده‌اند.

این رسانه آمریکایی همچنین مدعی شد: نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا، سه پهپاد را نیز در نزدیکی فرودگاه اربیل سرنگون کرده‌اند.

آدرین واتسون سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز اعلام کرد در جریان گزارش ها حمله موشکی به شمال عراق و سوریه قرار داریم.

او همچنین ادعا کرد: هیچ یک از کارکنان یا مراکز آمریکایی در این حملات هدف قرار نگرفته اند.

او گفت که ایالات متحده آمریکا با مقامات بلندپایه عراق و مسؤولان اقلیم کردستان در تماس بوده‌ است.

واتسون مدعی شد: به ارزیابی شرایط ادامه می‌دهیم، اما پارامترهای اولیه بیانگر آن است که این حملات غیر دقیقی بوده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سحرگاه سه شنبه، در سه اصلاعیه متوالی، از انهدام محل های تجمع فرماندهان و عناصر اصلی مرتبط با جنایات اخیر تروریستی کرمان و راسک در ادلب سوریه و همچنین مقر جاسوسی رژیم اسرائیل در اقلیم کردستان عراق با موشک‌های بالستیک در بخشی از عملیات موشکی بامداد سه شنبه خبر داد.

منابع خبری بامداد سه‌شنبه از صدای دستکم هفت انفجار پیاپی در نزدیکی فرودگاه اربیل در شمال عراق خبر داده بودند.

پیشتر نیز برخی منابع مدعی شده بودند که پایگاه ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا هدف قرار گرفته است. برخی منابع رسانه‌ای در منطقه کردستان عراق ادعا کردند که کنسولگری جدید آمریکا در اربیل با چندین موشک و راکت هدف قرار گرفته است.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما