plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۷
کد مطلب : ۳۵۰۷۶

حماس: ادعای آمریکا درباره بیمارستان شفا تکرار یک روایت کاملا کذب است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پنجشنبه شب درخصوص ادعای وزارت دفاع آمریکا گفت که ادعای پنتاگون مبنی بر اینکه حماس از بیمارستان الشفا برای اهداف نظامی استفاده می‌کند، کاملا یک دروغ تکراری است.
حماس: ادعای آمریکا درباره بیمارستان شفا تکرار یک روایت کاملا کذب است
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز و به نقل از خبرگزاری "سما"، حماس افزود: نادیده گرفتن درخواست ما برای بازرسی یک کمیته بین‌المللی از بیمارستان‌ها و مدارس نشان دهنده همدست بودن واشنگتن در جنایت‌های جنگی است.

مقاومت حماس اعلام کرد: به بایدن یادآوری می‌کنیم که رژیم اشغالگر اکثر بیمارستان‌ها را بمباران کرد و با قطع برق و سوخت ۲۶بیمارستان را از کار انداخت.

گفتنب است؛ نظامیان رژیم صهیونیستی پس از چند روز محاصره بیمارستان الشفاء غزه، در روزهای اخیر با خشونت وارد این مجتمع بیمارستانی شدند و با تصرف این بیمارستان به بازرسی آن مشغول هستند. مقامات آمریکایی ادعاهای اثبات نشده و کذب ارتش صهیونیستی درباره وجود مقر حماس در زیرزمین بیمارستان الشفاء را تکرار می کنند.

از سوی دیگر، تدروس آدهانوم رئیس سازمان جهانی بهداشت درخصوص شرایط اسفناک غزه گفت که وضعیت در این باریکه قابل توصیف نیست.

وی افزود: راهروهای بیمارستان‌ها مملو از مجروحان، بیماران و افراد در حال مرگ است؛ سردخانه‌ها پر شده؛ جراحی بدون بیهوشی؛ ده‌ها هزار آواره در بیمارستان‌ها پناه گرفته‌اند؛ خانواده‌هایی که در مدارس پرجمعیت انباشته شده‌اند و از غذا و آب ناامیدند.

آدهانوم اضافه کرد: اکنون «انفجار و آتش‌سوزی گسترده» در بیماستان‌ها، دو پیامد اصلی پس از حمله نظامیان اسرائیلی است و بیماری‌های عفونی نیز بیداد می‌کند.

مقام‌های رژیم صهیونیستی ادعا می‌کنند حماس سلاح‌ها را در تونل‌های زیر بیمارستان‌ها مخفی می‌کند و یک مرکز فرماندهی در زیر بیمارستان «شفا» بزرگترین بیمارستان غزه ایجاد کرده و بر این اساس، این ساختمان‌ها را به یک هدف نظامی قانونی برای رژیم صهیونیستی تبدیل کرده است؛ آن هم در حالی که حماس و کارکنان بیمارستان این موضوع را تکذیب کرده‌اند.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما