plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴
کد مطلب : ۳۲۴۸۱
یک عضو اتاق بازرگانی ایران مدعی شد

گشایش‌های ارزی جدید در راه است/دلار با کاهش قیمت مواجه خواهد شد

سفر پادشاه عمان به ایران می‌تواند مقدمه‌ توافق هسته‌ای باشد
یک عضو اتاق بازرگانی ایران می‌گوید که با مذاکرات انجام شده از سوی تیم فنی-بانکی ایران، گشایش‌های ارزی جدیدی در راه خواهد بود. این فعال بخش خصوصی همچنین به سفر پادشاه عمان به ایران در روزهای آینده اشاره کرده و معتقد است که این موضوع از سویی می‌تواند به کاهش تقاضا برای دلار و پایین آمدن قیمت آن در بازار آزاد منجر شود و از سوی دیگر می‌تواند مقدمه‌ای برای توافق هسته‌ای باشد.
گشایش‌های ارزی جدید در راه است/دلار با کاهش قیمت مواجه خواهد شد
به گزارش سرویس اقتصادی ایصال نیوز و به نقل از ایسنا، علی شریعتی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشته: به نقل از منابع موثق، مذاکرات چراغ خاموش تیم فنی حوزه بانکی در یکی از کشورهای همسایه با موفقیت به پایان رسیده و یقینا به زودی شاهد گشایش در حوزه ارزی خواهیم بود.

او همچنین تحلیل کرده که (با این توافق) در تخصیص های ارزی واردات خصوصا در حوزه نهاده، برنج، دارو و ... که مدتی است مشکلاتی داشته‌اند تسهیل ویژه خواهد شد.

این فعال بخش خصوصی همچنین به سفر پادشاه عمان به ایران در روزهای آینده اشاره کرده و معتقد است که این موضوع از سویی می‌تواند به کاهش تقاضا برای دلار و پایین آمدن قیمت آن در بازار آزاد منجر شود و از سوی دیگر می‌تواند مقدمه‌ای برای توافق هسته‌ای باشد.

شریعتی هر گشایش جدیدی را یک گام به جلو در اقتصاد ایران دانسته و ابراز امیدواری کرده است که با این تحولات فعالان تجاری که مشکلاتی در زمینه تامین ارز داشتند، با مشکلات کمتری کار خود را ادامه بدهند.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما