plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۲
کد مطلب : ۳۲۳۷۴

پنتاگون: جنگنده‌های اف ۱۶ در صورت ارائه در اوکراین مستقر خواهند شد

اتحادیه اروپا: آموزش 15 هزار نظامی اوکراینی به پایان رسید
یک مقام ارشد نظامی آمریکا اعلام کرد که اگر غرب جنگنده های اف ۱۶ را به کی یف عرضه کند، آنها در اوکراین مستقر خواهند شد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با تایید ارسال این جنگنده ها به اوکراین در آینده نزدیک گفت: آموزش 15 هزار نظامی اوکراینی تکمیل شده است.
پنتاگون: جنگنده‌های اف ۱۶ در صورت ارائه در اوکراین مستقر خواهند شد
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز، فرانک کندال، وزیر نیروی هوایی آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی گفت، اگر غرب جنگنده های اف۱۶ را به کی یف عرضه کند، آنها در اوکراین مستقر خواهند شد.

وی در نشستی با گروه نویسندگان دفاعی مستقر در واشنگتن، در پاسخ به این سوال که این جنگنده ها در کدام کشور اروپایی عضو ناتو مستقر خواهند شد گفت: توانایی اوکراین مدنظر ما است نه توانایی ناتو.

این مقام پنتاگون گفت: اگر قرار باشد این جنگنده ها بخشی از نیروی هوایی اوکراین باشند، تصور می‌کنم آنها در اوکراین مستقر خواهند شد.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در حاشیه نشست بروکسل گفته است به زودی جنگنده‌های اف-۱۶ به اوکراین ارسال خواهند شد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه طی سخنانی گفت که طرفدار ارسال جنگنده‌های اف-۱۶ ساخت آمریکا به اوکراین است.

وی گفت: سعی خواهیم کرد به زودی زمینه ارسال این جنگنده‌ها را به اوکراین فراهم کنیم.

بورل در حاشیه نشست کشورهای عضو کمیسیون اروپا در شهر بروکسل گفت: این ایده خوبی است که گروه ۷ سرانجام تصمیم گرفته است زمینه را برای تامین جت‌های جنگنده مورد نیاز اوکراین آماده کند.

وی افزود: من فکر می‌کنم اولین کاری که باید انجام شود، تداوم آموزش خلبانان برای پرواز با این جنگنده‌ها است تا بتوانیم به زودی این جنگنده‌ها را در اختیار کی‌یف قرار دهیم.

«جوزپ بورل» همچنین گفت در چارچوب ماموریت آموزشی اتحادیه اروپا، آموزش 15 هزار نفر از نیروهای ارتش اوکراین تکمیل شده است.

وی که این سخنان را پس از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا مطرح می‌کرد، گفت: «خبر خوشحال کننده این است که هیئت اروپا ماموریت نخست خود را به اتمام رساند و آموزش ۱۵۰۰۰ نظامی اوکراینی را تکمیل کرده و تا پایان سال جاری میلادی، ۱۵ هزار نظامی اوکراینی دیگر نیز آموزش خواهند دید».

پیشتر یک منبع بلندپایه در اتحادیه اروپا گفته بود که به عنوان بخشی از ماموریت آموزشی اوکراین، ۲۰ هزار نظامی اوکراینی تا پایان ماه می جاری آموزش خواهند دید.

پیش از این، شبکه خبری «سی‌ان‌ان» آمریکا نیز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دولت جو بایدن در هفته‌های اخیر با مخابره پیام به متحدان اروپایی خود، اعلام کرده است که واشنگتن به آنها اجازه صدور جنگنده‌های اف-۱۶ را می‌دهد.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما