plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
کد مطلب : ۳۲۳۰۹
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد

رد ادعاهای واهی برخی قطعنامه‌های صادره نشست ۳۲ سران اتحادیه عرب

همکاری جمعی، سازندگی و امنیت درونزا مورد تأکید ایران است
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اتهامات وارده و ادعاهای واهی در برخی قطعنامه‌های صادره نشست ۳۲ سران اتحادیه عرب، ضمن ابراز تأسف عمیق، طرح ادعاهای مذکور را حرکت در مسیر نافرجام گذشته توسط اتحادیه دانست.
رد ادعاهای واهی برخی قطعنامه‌های صادره نشست ۳۲ سران اتحادیه عرب
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: انتظار می‌رفت اتحادیه عرب با اجتناب از طرح برخی ادعاهای تکراری و ملال آور در قطعنامه‌های خود، گامی مثبت و سازنده در جهت تحکیم صلح و ثبات و تقویت همگرایی منطقه‌ای بردارد.

کنعانی در عین حال از رویکرد سازنده برخی کشورهای منطقه جهت افزایش همکاری ها و اولویت بخشی به گفتکو و تفاهم مشترک استقبال کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به دیدگاه برخی شرکت کنندگان در نشست جده، ابراز امیدواری کرد که منطقه شاهد رویکرد جدیدی مبتنی بر دوستی و ترویج همکاری میان کشورهای آن باشد.

کنعانی تاکید کرد: همکاری جمعی کشورهای منطقه و سازندگی و امنیت درونزا، مولفه های اساسی برای تکوین نظم نوینی در منطقه است و جمهوری اسلامی ایران همواره آن را یک ضرورت منطقه ای دانسته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان با ایرانی خواندن جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی اظهار داشت: تمامی اقدامات ایران در راستای اعمال حاکمیت بر سرزمین خود صورت می‌گیرد و هرگونه‌ ادعایی در این خصوص مردود است.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما