plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۰
کد مطلب : ۱۸۵۰۲

تلفات سیل و طوفان آیدا در آمریکا به 41 نفر رسید

آمار قربانیان سیلاب ناشی از طوفان سهمگین آیدا در شرق آمریکا به 41 نفر افزایش یافت و رئیس جمهور آمریکا در واکنشی علت آن را بحران اقلیمی دانست. پنجشنبه شب نیویورک رکورد بی سابقه بارش هشتاد میلیمتری باران ظرف یک ساعت را ثبت کرد.
تلفات سیل و طوفان آیدا در آمریکا به 41 نفر رسید
به گزارش ایصال نیوز، با رسیدن شمار قربانیان سیل کم‌سابقه در شرق آمریکا به 41 نفر، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا درخصوص بحران اقلیمی هشدار داد.

به نوشته وبگاه شبکه «اسکای نیوز»، طوفان بزرگ «آیدا» که از چند روز پیش وارد جو آمریکا شده است، به‌راه افتادن سیلاب گسترده در نیویورک، نیوجرسی و پنسیلوانیا را در پی داشت.

گفتنی است،آخرین گزارش‌ها به نقل از اسکای نیوز، حاکی از این است که این سیلاب کم‌سابقه به کشته شدن 41 شهروند آمریکایی از جمله یک کودک دو ساله منجر شده است. تا بامداد جمعه نیویورک با 15 کشته و نیوجرسی با 23 کشته، بیشترین تلفات در این حادثه را داشته اند.

در حال حاضر در نیویورک و نیوجرسی وضعیت اضطراری اعلام شده و جاری شدن سیل موجب آب‌گرفتگی و تعطیلی متروی نیویورک شده است.

شب گذشته، نیویورک رکورد بی سابقه بارش هشتاد میلیمتری باران ظرف یک ساعت را ثبت کرد. رکورد قبلی آن یک ماه قبل و با ۴۹ میلیمتر بارش ثبت شده بود.

ایدا به‌عنوان پنجمین طوفان بزرگ آمریکا، از روز یکشنبه وارد ایالت لوئیزیانا شد که رانش زمین و وزش بادهایی با سرعت بیش از دویست کیلومتر بر ساعت را به همراه داشت.

در پی هرج و مرج در شهر نئواورلئان به دنبال وقوع طوفان سهمگین آیدا و قطع کلی برق در این شهر بزرگ، نیروهای پلیس این شهر گروهی از افسران مبارزه با غارتگری را در سطح شهر مستقر کرده است و با گارد ملی لوئیزیانا در این خصوص همکاری می‌کند.

شدت طوفان آیدا طی روزهای اخیر به اندازه‌ای بالا بوده است که روز دوشنبه، بیش از یک میلیون خانه در سراسر لوئیزیانا و می‌سی‌سی‌پی بدون برق بود و از میان ۱۴۴ هزار خانه در منطقه «بیگ ایزی» نیز با مشکل قطعی برق مواجه شده بود و آن طور که برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد، این قطعی برق احتمالا سه هفته ادامه خواهد داشت.

بایدن در نشست خبری پنجشنبه شب گفت: «طوفان ایدا طی روزهای گذشته و آتش‌سوزی‌های گسترده در غرب و سیل بی‌سابقه در نیویورک و نیوجرسی، به ما یاد آور می‌شوند که این طوفان‌های شدید و بحران اقلیمی اینجا هستند».

رئیس جمهور آمریکا افزود: «ما باید آمادگی بهتری داشته باشیم. ما باید دست به اقدام بزنیم. مسئله مرگ و زندگی است و همه ما در آن مسئولیت داریم».

انتهای پیام/*
۰
مرجع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم