plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
کد مطلب : ۱۸۴۶۸

یک رسوایی اخلاقی، مقامات فدراسیون فوتبال ایسلند را مجبور به استعفا کرد

تمامی عضای کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال ایسلند پس از آنکه متهم به سرپوش گذاشتن بر رسوایی اخلاقی یکی از بازیکنان تیم ملی این کشور شدند از سمت خود کناره‌گیری کردند.
یک رسوایی اخلاقی، مقامات فدراسیون فوتبال ایسلند را مجبور به استعفا کرد
به گزارش ایصال نیوز، رئیس فدراسیون فوتبال ایسلند روز یکشنبه استعفاء داده بود. منتقدان او را به کم اهمیت جلوه دادن اتهام‌ تعرض جنسی متهم کرده بودند. با این حال کناره‌گیری رئیس فدراسیون هم به انتقادها پایان نداد و در نهایت روز سه شنبه، تمامی اعضای کمیته اجرای فدراسیون فوتبال ایسلند پس از برگزاری جلسه‌ای که نزدیک به پنج ساعت طول کشید استعفا دادند.

جلسه فوق‌العاده فدراسیون فوتبال ایسلند برای گزینش رئیس و اعضای کمیته اجرایی جدید قرار است طی هفته‌های آینده برگزار شود.

رسوایی اخلاقی اخیر پس از آن خبرساز شد که یک زن ۲۵ ساله به تلویزیون دولتی ایسلند گفت که در سال ۲۰۱۷ از سوی یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال این کشور مورد تعرض و اذیت و آزار جنسی قرار گرفته است. این زن جوان افزود که از ملی‌پوش ایسلند بابت این رویداد که در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ در یکی از باشگاه‌های شبانه ریکیاویک، پایتخت این کشور روی داد شکایت کرده بود.

به گفته این زن، بازیکن تیم ملی فوتبال ایسلند ضمن عذرخواهی مبلغی را به عنوان غرامت به او پرداخت کرده بود.

مقامات فدراسیون فوتبال ایسلند پیش از این ادعاهایی را که از اطلاع آنها از اتهام تعرض و اذیت و آزار جنسی علیه یکی از بازیکنان تیم ملی حکایت داشت رد کرده بودند. این در حالی است که شواهد و ایمیل‌های موجود خلاف این موضوع را نشان می‌داد.

رسانه‌های ایسلند نام ملی‌پوش متهم به تعرض جنسی را فاش کرده‌اند. این بازیکن ایسلندی هم‌اکنون عضو باشگاه فوتبال گوتبورگ در سوئد است. این باشگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اتهام مطرح شده را «بسیار جدی» می‌داند و در حال گفتگو درباره آن با بازیکن ایسلندی خود است.

انتهای پیام/*
۰
مرجع : یورونیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم