plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۸
کد مطلب : ۱۵۸۷۵

پایان دور ‌اول مذاکرات نشست کمیسیون مشترک‌ برجام در وین

دور‌ اول جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که در گراند هتل شهر وین برگزار شد، با توافق جهت ادامه رایزنی ها در سطح کارشناسی پایان یافت.
پایان دور ‌اول مذاکرات نشست کمیسیون مشترک‌ برجام در وین
به گزارش ایصال نیوز، بر اساس توافق صورت گرفته، دو نشست کارشناسی موازی میان اعضای کمیسیون مشترک برجام جهت انجام رایزنی های فنی در حوزه رفع تحریم و هسته ای تشکیل شد.

این نشست های کارشناسی قرار است به بحث و رایزنی در خصوص جنبه‌های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم ها و مسائل هسته ای بپردازند و نتیجه بحث های خود را به کمیسیون گزارش کنند.

سید عباس عراقچی‌، رئیس هیات ایران در نشست کمیسیون تاکید کرد رفع تحریم های‌ آمریکا، اولین و ضروری ترین اقدام جهت احیای برجام است و جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد به محض رفع تحریم ها و پس از راستی آزمایی آن، اقدامات جبرانی هسته ای خود را متوقف کند و به اجرای کامل برجام بازگردد.

هم زمان وزارت امور خارجه ایران نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: دور اول جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که در گراند هتل شهر وین در حال برگزاری است، با توافق جهت ادامه رایزنی ها در سطح کارشناسی پایان یافت.

این بیانیه حاکیست: براساس توافق صورت گرفته، دو نشست کارشناسی موازی میان اعضای کمیسیون مشترک برجام جهت انجام رایزنی های فنی در حوزه رفع تحریم و هسته ای تشکیل شد. این نشست های کارشناسی قرار است به بحث و رایزنی در خصوص جنبه‌های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم ها و مسائل هسته ای بپردازند و نتیجه بحث های خود را به کمیسیون گزارش نمایند.

*اظهار خوش بینی نماینده روسیه از روند مذاکرات
میخائیل اولیانوف نماینده روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین نیز نتیجه نشست روز سه‌شنبه کمیسیون مشترک برجام را موفقیت آمیز خواند.

اولیانوف در توئیتی نوشت: دو گروه در سطح کارشناسی پیرامون رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای موظف شدند تا گام‌های لازم از سوی تهران و واشنگتن را در خصوص اجرای کامل برجام شناسایی کنند. وی افزود کار رایزنی‌ بین گروه‌های تخصصی آغاز شده است.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : العالم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم