plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹
کد مطلب : ۱۴۶۹۷

آمار رسمی مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۱۰۷ میلیون نفر فراتر رفت

بر اساس گزارش‌های مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا صبح سه شنبه به ۱۰۷ میلیون و ۵ هزار نفر رسیده است. این در حالی است که از یک ماه پیش روند توزیع واکسن و انجام واکسیناسیون در جهان ادامه دارد
آمار رسمی مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۱۰۷ میلیون نفر فراتر رفت
به گزارش ایصال نیوز، مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، اعلام کرد؛ شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۲ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۸۷ هزار و ۳۱ نفر به کووید ۱۹مبتلا شده و یک هزار و ۴۸۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۲۷ میلیون و ۷۰۰هزار و ۶۲۹ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۴۷۶ هزار و ۴۰۵ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا ۱۷ میلیون و ۵۱۲ هزار نفر گزارش شده است.

بر اساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، روسیه، انگلیس و فرانسه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

آمریکا بالاترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا را دارد. این در حالی است که از یک ماه پیش توزیع واکسن‌های شرکت های فایزر، بیون تک و مدرنا در آمریکا آغاز شده اما روند واکسیناسیون برخلاف آنچه پیش بینی می‌شد، کندتر بوده است.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا که از زمان ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری کنترل همه‌گیری مهار کرونا را اولویت اول خود معرفی کرده از نخستین دقایق بدست گرفتن سکان زمامداری، حدود ۲۵ فرمان اجرایی را امضا کرد که بیش از نیمی از آنها مربوط به کرونا است.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم