plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۱۴۶۷۱
در مراسم افتتاح طرحهای وزارت جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه

روحانی: کشاورزان با کار و تلاش شبانه روزی خود خودکفایی، استقلال کشور و امنیت غذایی مردم را تامین می کنند

19 بهمن 57 روز ملحق شدن نیروهای مسلح و بویژه نیروی هوایی به ملت است
رئیس جمهور با قدردانی از همه کشاورزان کشور بویژه کشاورزان نمونه تاکید کرد که کشاورزان با کار و تلاش شبانه روزی خود خودکفایی، استقلال کشور و امنیت غذایی مردم را تامین می کنند و ما همه قدردان زحمات آنان هستیم.
روحانی: کشاورزان با کار و تلاش شبانه روزی خود خودکفایی، استقلال کشور و امنیت غذایی مردم را تامین می کنند
به گزارش ایصال نیوز از ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در مراسم افتتاح طرحهای وزارت جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه گفت: از افتخارات این دولت، انجام کارهای بزرگ در زمینه های مختلف حوزه کشاورزی است.

رئیس جمهور افتتاح 954 هکتار گلخانه طی یک روز که معادل یک هشتم کل گلخانه‌های کشور از ابتدا تا کنون است را افتخارآمیز خواند و با قدردانی از تلاش‌های وزارت جهاد کشاورزی در دولت تدبیر و امید  گفت: اقدامات در بخش کشاورزی بزرگترین پایه برای سلامت، حیات و امنیت غذایی جامعه است.

دکتر روحانی با بیان اینکه اگر در تأمین مواد و محصولات غذایی و کشاورزی، محتاج خارج از کشور بودیم، مشکلات اساسی در شرایط حساس کشور بوجود می‌آمد، به شرایط شیوع کرونا در سرتاسر جهان، اشاره و تأکید کرد: در ذهن کسی خطور نمی کرد که در روزی بخاطر کرونا تمام مرزهای کشورها به مدت  2 ماه بسته شود و اگر در این شرایط برای تامین گندم و مواد غذایی نیازمند خارج بودیم، وضع نامناسبی در کشور بوجود می‌آمد.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت آب و غذا در کنار هم برای صحت و سلامت مردم،ادامه داد: در شرایط جنگ اقتصادی و  فشار تحریم‌ها، اهمیت موضوع امنیت غذایی بیشتر نمایان می‌شود.

دکتر روحانی تامین و ارایه بذر مناسب به کشاورزان در دولت تدبیر و امید را افتخاری بزرگ برای کشور توصیف کرد و ادامه داد: امروز از یک هکتار زمین از 2 تا 10 تن محصول برداشت می‌شود و اگر تجهیزات کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار نمی‌گرفت برداشت محصول در زمان کوتاه و با این مقدار، امکان‌پذیر نبود.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به افتتاح 42 کانال آموزش مجازی کشاورزان اشاره و تصریح کرد: افتتاح این کانال‌های آموزشی و پاسخ به پرسش‌های کشاورزان بسیار حائز اهمیت است.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت منابع آب و خاک در کشور باید تلاش کنیم که از آب و خاک محدود محصول بیشتری برداشت شود و در نظر داشته باشیم که گسترش زمین و آب‌رسانی به سادگی امکان‌پذیر نیست.

رئیس جمهور خودکفایی در زمینه گندم را یکی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در حوزه کشاورزی برشمرد و گفت: برای تأمین گندم مورد نیاز و نان مردم روی پای خود ایستادیم و امروز در سفره مردم ایران محصولات کشاورزان و سایر تولیدکنندگان ایرانی قرار دارد.

دکتر روحانی همچنین به اقدامات دولت در زمینه سدسازی، کانال‌کشی و زهکشی زمین های کشاورزی اشاره و تأکید کرد: افتتاح 78 هزار هکتار زهکشی در یک روز از افتخارات بی‌نظیر در تاریخ کشور بود و در سیل گلستان شاهد فواید این زهکشی ها بودیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه 4 میلیون و 300 هزار نفر امروز در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند، تأکید کرد: مطمئن هستیم که می‌توانیم این مسیر خودکفایی، استقلال و امنیت غذایی مردم را تا پایان دولت تدبیر و امید ادامه دهیم.

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود با گرامیداشت 19 بهمن 57 و ملحق شدن نیروهای مسلح و بویژه نیروی هوایی به انقلاب اسلامی و ملت ایران و با قدردانی از رشادت های نیروی هوایی در 8 سال دفاع مقدس و تمام عرصه‌های تاریخی کشور، ادامه داد: همه پرسنل نیروی هوایی، خلبانان و بویژه شهیدان بابایی و ستاری نقش بسیار بزرگی در دفاع مقدس بر عهده داشتند.
 
۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم