plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
کد مطلب : ۱۴۶۶۵

کشاورزان، بزرگراه‌ها در ۲۵ ایالت هند را مسدود کردند

ده هزار کشاورز پس از حدود سه ماه اعتراض به قوانین جدید کشاورزی دولت، اکنون در نزدیکی‌ دهلی‌نو تجمع کرده و خواهان ورود به پایتخت هستند.
کشاورزان، بزرگراه‌ها در ۲۵ ایالت هند را مسدود کردند
به گزارش ایصال نیوز، کشاورزان هندی در ادامه اعتراضات سراسری خود در این کشور، در ۲۵ ایالت این کشور جاده‌ها و بزرگراه‌ها را مسدود کردند. بزرگراه‌هایی که تا همین سه ماه پیش شاهد حرکت خودروها در شش خط بود، حالا به خانه و کاشانه کشاورزانی تبدیل شده که نسبت به قوانین جدید کشاورزی معترض هستند.

در ادامهٔ تظاهرات و اعتراضات کشاورزان هندی، دیروز شنبه ۶ فوریه، جاده‌ها و بزرگراه‌ها در ۲۵ ایالت این کشور از سوی کشاورزان مسدود شد.

ده هزار کشاورز از حدود سه ماه قبل در اعتراض به قوانین جدید کشاورزی که دولت «نارندرا مودی» با هدف «مدرنیزه کردن» کشاورزی آن‌را ارائه کرده در نزدیکی‌های دهلی‌نو تجمع کرده اند و خواهان ورود به پایتخت هستند. پلیس هرچند اجازه ورود این کشاورزان به پایتخت را گرفته، اما آنها خانه و کاشانه خود را به بزرگراه‌های حاشیه شهر منتقل کرده‌اند. این کشاورزان شب و روز در اینجا حضور دارند و با خود تمام امکانات لازم برای زندگی کردن را آورده اند.

این کشاورزان با اشاره به اینکه کشاورزی در هند هنوز سنتی است، می‌گویند قوانین جدید در جهت حمایت از شرکت‌های بزرگ تنظیم شده و برعکس کشاورزان را فقیرتر می‌کند. 

در تجمع روز شنبه ۶ فوریه، کشاورزان از ساعت ۱۲ تا ۱۵ به وقت محلی جاده‌ها را بستند و اجازه تردد به خودروها را ندادند.

این کشاورزان که از نقاط مختلف هند خود را به حاشیه دهلی رسانده‌اند یک هدف مشخص دارند: «لغو سه قانون جدید کشاورزی که در ماه سپتامبر سال گذشته از سوی دولت تصویب شد.»

هرچند دولت می‌گوید این اصلاحات برای نوسازی صنعت کشاورزی هند پیگیری شده اما همین ایده، بزرگ‌ترین اعتراضات سراسری از زمان روی کار آمدن آقای مودی در قدرت در سال ۲۰۱۴ را به راه انداخته است.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : یورونیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم