plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
کد مطلب : ۷۷۷
هم اندیشی وزیر کشور با علماء و ائمه جمعه تشیع و اهل تسنن استان گلستان؛

وزیر کشور: تهیه طرح جامع مدیریت سیلاب گلستان ضروری است

با حضور وزیر کشور، سیل استان گلستان و جنبه های اجتماعی فرهنگی و اطلاع رسانی مدیریت بحران بررسی شد
وزیر کشور گفت: تهیه طرح جامع مدیریت سیلاب برای استان سیل خیز گلستان با هدف کاهش خسارت های ناشی از بارش های شدید و به راه افتادن جریان سیل ضروری است.
وزیر کشور: تهیه طرح جامع مدیریت سیلاب گلستان ضروری است
به گزارش ایصال نیوز از وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر روز دوشنبه در جلسه با علما و معتمدین اهل سنت و شیعه گلستان اظهار داشت: این استان سابقه چندین باره در وقوع سیلاب دارد که تمرکز کارشناسانه برای تهیه طرح های جامع مدیریت این پدیده طبیعی می تواند منجر به پایان بروز این حوادث و بهره برداری کامل از باران های شدید به سود توسعه استان باشد.
وی گفت: در حادثه اخیر اگر سد نرماب در شرق گلستان به مرحله تکمیل و بهره برداری می رسید، می توانست مانع به راه افتادن جریان آب در رودخانه ها و وقوع سیل شود.
وزیر کشور در ادامه اظهار کرد: یکی از مهمترین موارد ضروری در رسیدگی به مناطق سیل زده گلستان، لایروبی گرگانرود در مسیر انتهایی و نزدیک به دریای خزر است که اجرای این طرح برای تخلیه سریع تر به نیروهای ارتش و سپاه واگذار شد.
رحمانی فضلی ادامه داد: جبران خسارت های سیل گلستان، یکی از نکات مهم و مورد توجه دولت است که در این راه، سازمان مدیریت بحران کشور موظف شده در مدت ۱۰ روز این خسارت‌ها را ارزیابی و به وزارت کشور ارایه کند.
وی همچنین از برخی بدرفتاری ها در فضای مجازی نسبت به عملکرد دولت در سیل گلستان گلایه کرد و گفت: برخی افراد در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به دنبال عقده‌گشایی سیاسی هستند و از هر فرصتی حتی نمایش رنج مردم برای جذب آرای بیشتر در صندوق های انتخابات دریغ نمی کنند.
وزیر کشور بیان کرد: نباید داغ مردم با تکرار و بازنشر تصاویر تلخ این گونه حوادث تازه شده و آن ها را ناامید کرد چرا که با روضه خوانی و سیاه‌نمایی، مشکل کشور برطرف نمی شود.
رحمانی فضلی افزود: مدیریت خسارت روحی و روانی، عنصر مهم مدیریت بحران های طبیعی و بلایای مانند سیل و زلزله است که نباید از آن غفلت کرد.
وی گفت: به مراجع قضایی و دادستان گفته‌ام با عوامل که با نشر خبر دروغ و کذب به دنبال بزرگنمایی مشکلات مناطق سیل‌زده هستند، برخورد قانونی شود تا آرامش عمومی و روانی خسارت دیدگان تامین گردد.
در این نشست روحانیون اهل سنت گلستان ضمن قدردانی از توجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به سیل این استان، از پیام های مراجع تقلید اهل تشیع در خصوص ضرورت توجه به سیلزدگان مناطق اهل سنت تشکر کردند.
آن ها همچنین در سخنانی خواستار هدفمند شدن عملیات امدادی مناطق سیل زده و افزایش مساعدت مالی دولت به سیل زدگان شدند.
انتهای پیام /*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم