plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
کد مطلب : ۸۶۹۸
تداوم تحرکات مشکوک امریکا در منطقه

ورود ستون نظامیان آمریکایی از عراق به پایگاه «تل‌بیدر» در سوریه

رفت و آمد نظامیان امریکایی بین سوریه و عراق
ستون نظامیان آمریکایی شامل 35 کامیون از عراق وارد پایگاه «تل‌بیدر» در سوریه شد. تحرکات اخیر ارتش امریکا در منطقه خاورمیانه مشکوک به نظر می رسد. برخی از کارشناسان آن را مانور تبلیغاتی و جنگ روانی تحلیل کرده اند و برخی دیگر نیز احتمال یک عملیات نظامی قریب الوقوع از سوی ایالات متحده امریکا در منطقه غرب آسیا را محتمل می دانند. هراس تفنگداران امریکایی از واکنش های تدریجی مقاومت اسلامی در پاسخ به ترور فرماندهانشان توسط امریکا نیز زاویه دیگری از تحلیل چرایی تحرکات اخیر امریکا در منطقه است.
ورود ستون نظامیان آمریکایی از عراق به پایگاه «تل‌بیدر» در سوریه
به گزارش ایصال نیوز، این ستون شامل تجهیزات نظامی و فنی و سوخت است. نیروهای آمریکایی همچنان بخشی از شمال-شرق سوریه را تحت کنترل دارند که تشکیلات نظامی کردها «نیروهای دمکراتیک سوریه» به آنها کمک می کنند.

پیشتر ساکنان شمال سوریه مانع از ورود ستون نظامیان آمریکا به آنجا شده بودند.

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

انتهای پیام/*
۱۹
مرجع : اسپوتنیک
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم