plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
کد مطلب : ۸۳۸۴
جولان کرونا ویروس در افغانستان

شمار مبتلایان به کووید 19 در افغانستان به 34 تن رسید

ثبت 220 مورد مشکوک در کابل
وزیر بهداشت عمومی افغانستان اعلام کرد با شناسایی 10 نمونه مثبت کرونا طی 24 ساعت گذشته در این کشور شمار مبتلایان به این بیماری به 34 تن رسیده است.
شمار مبتلایان به کووید 19 در افغانستان به 34 تن رسید
به گزارش ایصال نیوز، فیروزالدین فیروز، وزیر بهداشت عمومی «صحت عامه» افغانستان امروز یکشنه در یک نشست خبری در کابل اظهارداشت: طی 24 ساعت گذشته 10 مورد مثبت ویروس کرونا شناسایی شده و برای نخستین بار 2 مورد در کابل ثبت شده است.

وی افزود: 3 مورد ویروس کرونا در هرات، 2 مورد در کابل، 1 مورد قندهار، 1 مورد در بلخ، 1 مورد در غزنی و 2 مورد در زابل ثبت شده است. با ثبت 10 مورد مثبت جدید ویروس کرونا، شمار مبتلایان در افغانستان به 34 نفر رسید. 

فیروز تاکید کرد: 220 مورد مشکوک در کابل ثبت شده است. احتمال افزایش تعداد مبتلایان به کرونا نسبت به هفته های گذشته وجود دارد.

وی خواهان قرنطینه شدن شهر هرات و محدود شدن رفت و آمد و توقف عبور و مرور مواصلات در کابل شده و از شهروندانی که سن‌شان از 65 سال به بالا است، خواست در خانه‌های خود بمانند.

وزیر بهداشت عمومی افغانستان تاکید کرد که دو کارمند دو سفارت کشورهای خارجی در کابل به ویروس کرونا مبتلا شده و قرار است امروز در بگرام تحت درمان قرار گیرند. این کارمندان ویروس کرونا را از بیرون وارد افغانستان کرده‌اند.

انتهای پیام/*
۳
مرجع : آناتولی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم