plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸
کد مطلب : ۸۰۸۸

روسیه پیش از آمدن کرونا در مسکو وضعیت قرمز اعلام کرد

مقامات مسکو برای جلوگیری از ورود و گسترش کروناویروس در این شهر "وضعیت قرمز" اعلام کردند.
روسیه پیش از آمدن کرونا در مسکو وضعیت قرمز اعلام کرد
به گزارش ایصال نیوز، در مطلبی که در وبسایت شهردار مسکو (بالاترین مقام تصمیم گیرنده در مسکو) منتشر شده، آمده است، آن دسته از شهروندان روسیه که از چین، کره جنوبی، ایران، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا و دیگر کشورهایی که نشانه‌هایی از گسترش کروناویروس داشته‌اند، به این کشور بازمی‌گردند باید خود را به مدت 14 روز قرنطینه کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مطلب افزوده است که این به آن معناست که نباید به سر کار بروند یا در کلاس حاضر شوند.

مسکو با جمعیتی بیش از 12 میلیون تن همچنین تدابیر خود را برای بررسی افرادی که از کشورهای گرفتار به کروناویروس می‌آیند، افزایش داده و مراکز اورژانس آن به صورت 24 ساعته فعال خواهند بود.

روسیه هنوز موردی از ابتلا به این ویروس را گزارش نکرده است اما شش فرد را که در کشورهایی دیگر دچار این بیماری شده بودند، مورد درمان قرار داده است.

مقامات این کشور هم‌اکنون در حال جلوگیری از شیوع این بیماری با لغو برخی از پروازهای بین‌المللی و توصیه به شهروندان خود برای عدم سفر به کشورهای دیگر هستند.

روسیه همچنین نشست انجمن بین‌المللی اقتصادی سن‌پترزبورگ را که قرار بود اوایل ماه ژوئن برگزار شود، لغو کرد.
شهردار مسکو در این باره نوشته است، این شهر بدون پیشگیری، به سختی خواهد توانست به طور کامل از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند و نمی‌تواند در حال حاضر فعالیت‌های کاری را محدود کند.

وی افزود: میلیون‌ها تن در این شهر کار می‌کنند. این اقدام تاثیری منفی بر اقتصاد و رفاه شهروندان خواهد داشت.

گفتنی است سه روز قبل رسانه‌های مسکو گزارش دادند که یکی از کارکنان اتحادیه فوتبال روسیه که به تازگی ​​از ایتالیا بازگشته ، به ویروس کرونای جدید آلوده شده است. بلافاصله دوستانی که با وی در ارتباط بوده و همچنین تمامی مسافران هواپیمایی که همراه این شخص به مسکو پرواز کرده، که جمعاً حدود 100 نفر هستند، قرنطینه شده‌اند.

در پی این اتفاق، مقامات پایتخت اقدامات محدود کننده جدی را در سطح شهر انجام دادند- از جمله شروع دما سنجی بدن کودکان در مدارس مسکو ، ممنوعیت انتقال از کلاسی به کلاس دیگر و متوقف شدن کلاس‌های شنا در استخرها. همچنین به کارفرمایان نیز توصیه شده تا وضعیت کارکنان موسسات خود را با دقت زیر نظر بگیرند.

انتهای پیام/*
۰
مرجع : خبرآنلاین
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم