plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
کد مطلب : ۷۵۷۰
در آیین افتتاح ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان

سورنا ستاری: ایجاد مراکز نوآوری، زیست بومی برای جوانان است

افتتاح هاب «تفکر طراحی» در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت : ایجاد ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان زیست بومی برای فعالیت جوانان محسوب می شود.
سورنا ستاری: ایجاد مراکز نوآوری، زیست بومی برای جوانان است
به گزارش ایصال نیوز، سورنا ستاری روز شنبه در آیین افتتاح ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان افزود: راه‌اندازی این مراکز فرصت بسیار خوبی را برای جذب و به کارگیری جوانان ایجاد کرده است.

وی اظهارداشت: دانشگاه مسئولیت دارد تا با ایجاد شرکت‌ها و استارتاپ‌ها این فعالیت‌ها را توسعه دهند و این فضا را در اختیار جوانان بگذارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اضافه کرد: با ایجاد این اراده در هیات امنای دانشگاه اصفهان مسئولیت معاونت علمی و فناوری سنگین تر شده است.

وی اعلام آمادگی کرد که به ساختمان‌هایی که از سوی دانشگاه برای چنین مراکزی مشخص شود هزینه بازسازی و تجهیزات آن از سوی این معاونت پرداخت شود

وی یادآور شد: برای طرح جامع دانشگاه اصفهان این معاونت می تواند در بخش هزینه‌ها یاریگر دانشگاه باشد.

گفتنی ست معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، صبح امروز، در آیینی، «هاب طراحی» را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افتتاح کرد. توسعه کسب و کارهای حوزه پزشکی و رفع مشکلات بیماران با کمک طراحی، ساخت و تجاری‌سازی ایده‌ها و ابزارهای نوآورانه و فناورانه به ویژه در حوزه پزشکی و سلامت اهداف راه اندازی این مجموعه است. تمامی بخش‌های اساسی و مهم کسب و کارهای نوآورانه مبتنی بر تفکر طراحی در این مجموعه وجود دارد. به همین دلیل هاب طراحی نام گرفته است. تفکر طراحی (Design Thinking) که کاربردهای فراوان خود را در توسعه ایده‌ها و طرح‌های فناورانه نمایان کرده، کار خود را نخست با درک مسأله آغاز  می‌کند. پس از این مرحله نوبت به بیان مشکل و مسأله بیمار می‌رسد. مرحله بعد، درک و شناخت از مسأله، ایده پردازی است و در نهایت نیز، به طراحی و ساخت مدل مفهومی منجر می‌شود.

 هاب «تفکر طراحی»، مجموعه‌ای است که تمامی مراحل تفکر طراحی را در بر می‌گیرد.مرحله ایده پردازی آن در باشگاه پژوهشگران و مرحله طراحی مدل مفهومی در مرکز نوآوری صورت می‌گیرد.

 «ریبوزوم»، آزمایشگاه ساخت طرح‌های مفهومی بخشی بود که توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بازدید شد و شامل زیرساخت‌‌های مختلف برای طراحی مدل مفهومی است.

هاب طراحی دانشگاه اصفهان از ظرفیت پذیرش روزانه 200 نفر برخوردار است و می‌تواند طرح‌های نوآورانه را از مرحله مساله تا تجاری‌سازی پشتیبانی کند.

انتهای پیام/*
۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم