plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۳
کد مطلب : ۶۹۸۷

مهاجرت کیمیا علیزاده به هلند

با اینکه همه امیدوار بودند کیمیا علیزاده بتواند خودش را به مسابقات انتخابی المپیک برساند، انتشار یک عکس از او در تمرینات یک تیم خارجی شوک عجیبی به ورزش ایران وارد کرد. هرچند کیمیا علیزاده و همسرش به این موضوع هنوز واکنشی نشان نداده اند و فدراسیون تکواندو نیز از این موضوع ابراز بی اطلاعی می کند. برخی رسانه ها از مهاجرت او را قطعی دانستند.
مهاجرت کیمیا علیزاده به هلند
به گزارش ایصال نیوز، کیمیا علیزاده و همسرش حدود یک ماهی است که از ایران خارج شدند و حالا در هلند حضور دارند. چیزی که مشخص است طبق قوانین بین المللی کیمیا نمی تواند تا سال 2021 با پرچم کشور دیگری در المپیک روی شیاپچانگ برود. او هنوز در بخش انفرادی سهمیه ای هم به دست نیاورده و تیم ملی زنان ایران باید خودش را در مسابقات انتخابی المپیک در فروردین 99 برای کسب نهایتا 2 سهمیه آماده کند.

به گزارش "ورزش سه"، کیمیا علیزاده که در المپیک 2016 توانست با کسب مدال برنز به نخستین مدال آور ورزش زنان ایران در تاریخ المپیک تبدیل شود، در سال های اخیر درگیر مصدومیت بوده و در فاصله 6 ماه مانده تا المپیک فدراسیون هم از غیبت او در اردوی تیم ملی به دلیل مصدومیت خبر داد.

این تکواندوکار جوان که شهریورماه امسال بعد از نزدیک به 2 سال دوری در ترکیب تیم ملی در جام جهانی به میدان رفت و توانست به همراه سایر هم تیمی های خود در بخش تیمی به سهمیه المپیک برسد. البته مسابقات بخش تیمی در المپیک 2020 به صورت آزمایشی برگزار می شود و طبق گفته مسئولان فدراسیون تکواندو متعلق به شخص نیست. در واقع اگر هر بازیکنی از آن تیم از جمله کیمیا علیزاده نتوانند در بخش تیمی المپیک 2020 شرکت کنند، یک نفر با نظر فدراسیون جایگزین می شود.

چند هفته قبل بعد از اینکه نام کیمیا علیزاده را در تکواندوکاران دعوت شده به تیم ملی زنان ندیدیم، این موضوع از مسئولان فدراسیون جویا شدیم. مدیر تیم های ملی و سرمربی تیم ملی تکواندوی زنان اعلام کرد هر زمان مصدومیت علیزاده رفع شود، او به اردوی تیم ملی اضافه خواهد شد. البته شرط حضور او، صدور مجوز از سوی پزشک بود.

با اینکه همه امیدوار بودند کیمیا علیزاده بتواند خودش را به مسابقات انتخابی المپیک برساند و او هم با انتشار تصاویری از تمرینات خود در اینستاگرام طرفدارانش را امیدوارتر می کرد، ناگهان انتشار یک عکس از او در تمرینات یک تیم خارجی شوک عجیبی به ورزش ایران وارد کرد. این عکس که گفته می شود از تمرین تیم ملی هلند منتشر شده، مهاجرت این ورزشکار را بر سر زبان ها انداخته است. با اینکه هنوز کیمیا علیزاده و همسرش به این موضوع واکنشی نشان ندادند، فدراسیون تکواندو نیز از این موضوع ابراز بی اطلاعی می کند. برخی رسانه ها از مهاجرت او را قطعی دانستند و حتی صحبت از حضور کیمیا در المپیک با پرچم کشور دیگری مطرح شده است.

کیمیا علیزاده اگر بخواهد اقامت کشور دیگری همچون هلند را بگیرد، باید 2 سال از آخرین زمان حضورش با پیراهن تیم ملی ایران بگذرد. البته این اتفاق در یک صورت دیگر می تواند بیفتد که فدراسیون ایران رضایتش را صادر کند که در این مورد بعید است چنین اتفاقی بیفتد. این تکواندوکار جوان و دارنده مدال برنز المپیک ریو، فقط با پیراهن تیم ملی ایران شانس حضور در المپیک 2020 را داشت و حداقل می توانست در مسابقات تیمی که سهمیه اش به دست آمده بود، در توکیو مبارزه کند.

کیمیا علیزاده و همسرش و خانواده اش واکنشی به این ماجرا نشان ندادند، اما او 2 راه پیش روی خود دارد. اول اینکه اقامت یک کشور خارجی را بگیرد و تا سال 2021 برای بازگشت به تکواندو صبر کند. دوم هم اینکه در کشور دیگری پناهنده شود و زیر پرچم IOC و با تیم پناهندگان در المپیک شرکت کند.

انتهای پیام/*
۲
مرجع : ورزش سه
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم