plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
کد مطلب : ۶۷۵۹

جلسه هیأت حاکمه با رهبر کره شمالی در آستانه پایان «ضرب‌الاجل» به آمریکا

رهبر کره‌شمالی در آستانه پایان «ضرب‌الاجل» پیونگ‌یانگ به آمریکا در مورد مذاکرات اتمی، اعضای کمیته مرکزی حزب حاکم را به جلسه‌ای «کلیدی» فراخوانده است. کره شمالی قبلا گفته بود شاید برای سال نو هدیه کریسمس ویژه ای برای آمریکا ارسال کند!
جلسه هیأت حاکمه با رهبر کره شمالی در آستانه پایان «ضرب‌الاجل» به آمریکا
به گزارش ایصال نیوز، آمریکا ضرب‌الاجل کره شمالی را رد کرده و خواستار ادامه مذاکرات شده بود. به گزارش رویترز، خبر آغاز نشست رهبر و مقام‌های ارشد حکومت کره شمالی را رسانه‌های رسمی آن کشور اعلام کرده‌اند و می‌گویند قرار است در جریان آن «در مورد سیاست‌‌گذاری‌های مهمی برای کسب فتوحات جدید در انقلاب ما» گفت‌وگو شود.

جلسه حزب حاکم بر کره شمالی، حزب «کارگران»، هفتم دی ماه آغاز شده و ممکن است چند روز طول بکشد. نشست «کمیته مرکزی» این حزب در کانون توجه قرار دارد.

این گردهمایی در حالی برگزار شده که گمانه‌زنی‌ها از انجام یک آزمایش تسلیحاتی جدید توسط کره شمالی، برای نمونه آزمایش یک موشک دوربرد یا قاره‌پیما بالا گرفته‌است.

در عین حال گفته می‌شود ممکن است در پایان اجلاس کمیته مرکزی، کره شمالی از مذاکرات اتمی خارج شود.

پیونگ‌یانگ پس از مذاکرات میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، و کیم جونگ‌اون، رهبر کره شمالی، و توافق اولیه برای حرکت در مسیر پاکسازی اتمی، از آزمایش هسته‌ ای و آزمایش مستقیم موشک‌های میان‌برد، دوربرد و قاره‌پیما دوری کرده بود.

با این حال توافقات بین رهبران دو کشور و دیدارهای تاریخی آن‌ها نتایج مشخصی به همراه نداشت، و نه پیونگ‌یانگ اقدامی چشم‌گیر در روند خلع سلاح اتمی در دستور کار قرار داده است و نه تحریم‌ها علیه کره شمالی برچیده شده‌اند.

در نهایت با فرا رسیدن هفته‌های پایانی سال ۲۰۱۹ کره شمالی نیز بر فعالیت‌های نظامی خود افزوده و «ضرب‌الاجلی» را نیز تا پایان امسال برای واشینگتن تعیین کرده تا «پیشنهادی عملی» ارائه کند. آمریکا خواستار ادامه مذاکرات شده، هرچند همچنان تاکید دارد تحریم‌ها تا برچیده‌شدن زرادخانه هسته‌ای کره شمالی ادامه خواهد داشت.

از آنجایی که بسیاری از تحلیل‌گران می‌گویند آزمایش هسته‌ای توسط کره شمالی، به‌دلیل واکنش احتمالا منفی دولت چین کم‌تر محتمل است، بسیاری از همان‌ها می‌گویند شاید کره شمالی دست به یک آزمایش موشکی جدی بزند. ترامپ تا کنون بارها تاکید کرده از زمان آغاز مذاکرات و تعاملات با رهبر کره شمالی، این کشور دست به آزمایش موشکی مهمی نزده‌است.

به گفته خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ‌اون و اعضای کمیته مرکزی قرار است در مورد «مسائل مهم در ساختار و فعالیت‌های حزب و نیز استحکام بخشیدن به حاکمیت و دفاع ملی گفت‌وگو کنند».

همزمان گزارش‌ها حاکی‌ست ایالات متحده نیز بر نظارت و رصد شرایط در شبه‌جزیره کره و فعالیت‌های کره شمالی افزوده‌است.

انتهای پیام/*
۲
مرجع : العالم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

۱۰ راهکار برای سلامت روانی در استفاده از اخبار و رسانه‌ها