plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
کد مطلب : ۶۱۸۲

توافق روسیه با شبه‌نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا

فرمانده شبه نظامیان کُرد سوریه (قسد) از توافق دو جانبه برای استقرار نظامیان روسی در سه شهر سوری تل‌تمر، عاموده و عین عیسی خبر داد. این توافق در جهت منافع آمریکا و ترکیه نیز خواهد بود.
توافق روسیه با شبه‌نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا
به گزارش ایصال نیوز، «مظلوم عبدی» فرمانده شبه نظامیان کُرد سوریه شامگاه یکشنبه از دیدار خود با «الکساندر شایکو» فرمانده نیروهای روسی مستقر در سوریه خبر داد.

وی در پیامی توئیتری نوشت: «امروز میزبان "الکساندر شایکو" فرمانده نیروهای روسی در سوریه بودیم و این نشست بسیار مفید بود.» عبدی اضافه کرد: «توافق شد تا در راستای امنیت و ثبات منطقه، نظامیان روسیه در شهرهای عاموده، تل تمر و عین عیسی مستقر شوند. به دنبال تلاش‌های بیشتر در راستای منافع مشترک دو کشور هستیم.»

عملیات نظامی ترکیه در مناطق شمال و شمال شرق سوریه مهر ماه امسال به بهانه به عقب راندن شبه نظامیان کرد سوری آغاز شد. هرچند این عملیات با دو توافق ترکیه، یکی با آمریکا و یکی با روسیه، متوقف شده، اما نیروهای ترکیه‌ای هنوز در مناطقی که به کنترل خود درآورده بودند، حضور دارند.

طبق توافق ۲۲ اکتبر گذشته (۳۰ مهر) «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در شهر سوچی روسیه باید شبه‌نظامیان کُرد سوریه تا عمق ۳۰ کیلومتری در شمال سوریه عقب‌نشینی کنند و مقرر شد تا دو کشور گشت‌زنی مشترک در این منطقه داشته باشند.

انتهای پیام/*
۳
مرجع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم