plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
کد مطلب : ۵۶۸۶

هشدار آیت‌الله سیستانی نسبت به سوء‌استفاده از اعتراضات عراق

حمایت مجدد آیت الله سیستانی از تظاهرات
آیت الله العظمی سیستانی، مرجعیت دینی عراق امروز جمعه با حمایت مجدد از تظاهرات مسالمت آمیز ملت عراق و گرامیداشت یاد چهلمین روز به خون غلطیدن تظاهرکنندگان بیگناه، نسبت به برخی تلاش‌ها برای سوء استفاده از اوضاع داخلی عراق با هدف ضرر رساندن به منافع ملی این کشور هشدار داد.
هشدار آیت‌الله سیستانی نسبت به سوء‌استفاده از اعتراضات عراق
به گزارش ایصال نیوز، نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق امروز در خطبه های نماز جمعه کربلا خواهان پاسخگویی قدرتهای سیاسی حاکم، به خواسته‌های تظاهرکنندگان عراقی طبق نقشه راه پیشنهادی شد.

به گزارش سومریه نیوز از کربلا، ایشان همچنین نسبت به هرگونه سوء استفاده داخلی یا خارجی از اعتراضات مردمی مسالمت آمیز برای صرر زدن به منافع عراق هشدار دادند.

نماینده آیت الله سیستانی همچنین خواهان حفاظت از وجهه مسالمت آمیز اعتراضات شده و نیروهای امنیتی عراق را به اجتناب از خشونت علیه معترضان دعوت کردند.

وی همچنین هشدار داد برخی طرف‌های داخلی و خارجی نقش برجسته‌ای در رخدادهای عراق و خشونت‌های اخیر دارند و برخی طرف‌ها برای سوء استفاده از تظاهرات تلاش می‌کنندو معترضان باید نسبت به این تلاش‌ها هوشیار باشند.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ادامه از تلاش نیروهای مسلح عراق و نیروهای حامی آن‌ها در مبارزه با داعش تقدیر کردند.
شایان ذکر است در خطبه دوم نماز جمعه کربلا نماینده مرجعیت اعلی شیعه، مواضع و دیدگاه آیت الله العظمی سیستانی را بیان می کند.  

انتهای پیام/*
۳
مرجع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم