plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳
کد مطلب : ۴۲۹۴
در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان

سردار مومنی: مصرف مواد مخدر در اصفهان از میانگین کشوری پایین تر است

استان اصفهان در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشت: خوشبختانه میزان مصرف مواد مخدر در استان اصفهان در بین قشرهای مختلف از میانگین کشوری پایین تر است اما به دلیل اینکه در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد اقدامات پیشگیرانه و انتظامی بیشتری را برای این استان در نظر گرفته ایم.
سردار مومنی: مصرف مواد مخدر در اصفهان از میانگین کشوری پایین تر است
به گزارش ایصال نیوز از استانداری اصفهان، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با حضور سردار اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با جدیت مصوبات ستاد مبارزه با موادمخدر را دنبال می کنند و رهنمودهای روشنی برای این ستاد داشته اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه میزان مصرف مواد مخدر در استان اصفهان در بین قشرهای مختلف از میانگین کشوری آن پایین تر است اما به دلیل اینکه در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد اقدامات پیشگیرانه و انتظامی بیشتری را برای این استان در نظر گرفته ایم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصریح کرد: یک اردوگاه ترک مصرف مواد و کارآفرینی ویژه آقایان در یکی از شهرستان های استان اصفهان در حال ساخت است که امیدواریم ظرف یک ماه آینده به اتمام برسد و همچنین، عملیات اجرایی و ساخت مرکز حمایت و بازپروری زنان معتاد توسط شهرداری اصفهان نیز ۷۰ درصد پیشرفت داشته که با اتمام آن، گام های بسیار خوبی در جهت کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد برداشته می شود.

وی افزود: توجه به کاهش جمعیت معتادان متجاهر نیز از اولویت های ستاد مبارزه با موادمخدر کشور است و این امر نیاز به برخی اصلاحات قانونی داشت که با توجه به دستورات رییس جمهور در این خصوص پیش بینی می شود این اصلاحات تا پایان سال جاری به سرانجام برسد.

مومنی یادآور شد: چند پهباد مجهز نیز برای پوشش هوایی مناطق کویری در نظر گرفته شده و ایستگاه های بازرسی در مسیر خور و بیابانک و بوئین و میاندشت استان اصفهان نیز به تجهیزات بیشتری مجهز خواهند شد تا عرصه بر قاچاقچیان مواد مخدر بیش از پیش تنگ شود.

وی خاطرنشان کرد: پیشگیری و صیانت اجتماعی مهم ترین دغدغه ستاد مبارزه با موادمخدر کشور است و دراین مسیر علاوه بر اقدام قانونی برای جلوگیری از توزیع و مصرف مواد، اقدامات فرهنگی، اجتماعی متعددی را در دستور کار قرار داده ایم.

*میزان تعامل و هم افزایی مسئولان استان در مبارزه با پدیده شوم موادمخدر قابل توجه است

دکتر عباس رضایی نیز در این جلسه اظهارداشت: همراهی و همدلی بسیار خوبی برای مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر در استان اصفهان وجود دارد و میزان تعامل و هم افزایی مسئولان استانی در این زمینه قابل توجه است.

وی افزود: نیروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروهای قضایی همکاری مناسبی در حوزه مبارزه با مواد مخدر دارند.

استاندار اصفهان تاکید کرد: در زندان‌های استان اصفهان مشکلات و محدودیت های زیادی داریم که باید با توجه به  قابلیت ها و ظرفیت های موجود در راه رفع این موارد گام برداریم.

وی افزود:شرکت‌های دانش بنیان واقع در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان دستاوردهای خوبی در خصوص ساخت دستگاه‌های تشخیص مواد مخدر داشته‌اند.

رضایی عنوان کرد:کشف مواد مخدر توسط نیروی انتظامی مایه مسرت و خوشحالی مردم می شود البته در این مسیر نیروهای قضایی،کمک بسیاری در این زمینه انجام می دهند و فعالیت های فرهنگی و درمانی سپاه صاحب الزمان استان  نیز در حوزه مواد مخدر و مبارزه با آن قابل تقدیر است.

وی اضافه کرد:آمادگی های خوبی برای مبارزه با مواد مخدر در سازمان‌ها و نهادهای مختلف استان اصفهان وجود دارد و امیدواریم با سفر دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر طرح های خوبی برای مبارزه با این پدیده شوم در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: هماهنگی مطلوبی بین دفتر امور بانوان استانداری اصفهان، مراکز درمانی و سازمان بهزیستی استان وجود دارد و امیدواریم به دستاوردهای خوبی در زمینه مبارزه با مواد مخدر در حوزه زنان برسیم.

انتهای پیام/*
۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

۱۰ راهکار برای سلامت روانی در استفاده از اخبار و رسانه‌ها