plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
کد مطلب : ۴۱۴۸
محسن هاشمی رفسنجانی خبر داد:

زوایای پنهان تبدیل زمین حسینیه به برج در سعادت‌آباد آشکار می شود

شورا و شهردای تهران به پرونده ورود کرده است
در سال 85 به تعدادی از نمایندگان وقت مجلس، یک قطعه زمین3000 متری در خیابان درختی سعادت‌آباد برای احداث حسینیه واگذار می‌شود و این افراد طبق قراردادی که با سازمان ملی زمین و مسکن داشتند، اجازه تغییر کاربری نداشتند و وزارت راه و شهرسازی این اراضی را تنها برای ساخت حسینیه واگذار کرده بود. البته جلوی ادامه احداث آن با دستور مقام قضایی گرفته شده است.
زوایای پنهان تبدیل زمین حسینیه به برج در سعادت‌آباد آشکار می شود
به گزارش ایصال نیوز، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ماجرای زمین سعادت آباد که به جای حسینه به تبدیل به برج شد، از ورود شورای شهر و شهرداری به بررسی این پرونده خبر داد. محسن هاشمی درباره ماجرای زمینی که مجوز حسینیه گرفت ولی به برج تبدیل شد، اظهار کرد: این موضوع از زمانی که رسانه‌ای شده به صورت ویژه در دست بررسی قرار گرفته است و نیروهای حراست و بازرسی نیز موضوع را در دست پیگیری دارند.
وی تصریح کرد: بنده نیز موضوع را پیگیری کرده‌ام و با توجه به اینکه این ماجرا زوایای پنهانی دارد اجازه بدهید بعداً در این مورد بیشتر توضیح خواهم داد اما به طوری کلی این موضوع در دست بررسی است.
هاشمی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع قرار شده است که بخش‌های اشاره شده گزارش خود را آماده کنند تا بتوانیم به طور دقیق به ماجرای این زمین رسیدگی کنیم و اظهار نظر در این مورد هم اکنون بی مورد است و باید ابعاد این ماجرا به طور دقیق بررسی شود اما شهرداری قطعاً بر اساس قانون عمل خواهد کرد.
رئیس شورای شهر تهران گفت: در روزهای گذشته اطلاعاتی از شهردار منطقه در مورد زمین سعادت آباد اخذ شده است و البته این پروژه هم اکنون متوقف شده است.
گفتنی است، یکی از پرونده‌های کلان زمین‌خواری که "شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی" با اقدام «حسین معصوم» نماینده سابق وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال به آن ورود کرده، این پرونده (معروف به «حسینیه قائم») در سعادت‌آباد تهران است.
انتهای پیام/* 
۳
مرجع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم