plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
کد مطلب : ۲۹۴۹
ده ها کشته و هزاران خانه ویران

سیلاب گسترده، جنوب آسیا را در بر گرفت

چین، نپال، بنگلادش و شمال شرق هند گرفتار سیل
بارش شدید باران های موسمی در منطقه جنوب آسیا که با سیل و رانش زمین همراه شده، تاکنون موجب آوارگی بیش از 4 میلیون نفر در این منطقه شده است. هر سال فصل بارش باران‌های موسمی از ماه ژوئن آغاز شده و تا سپتامبر ادامه پیدا می‌کند و خسارت‌ها و تلفات قابل توجهی را در کشورهای جنوب آسیا بر جا می‌گذارد.
سیلاب گسترده، جنوب آسیا را در بر گرفت
به گزارش ایصال نیوز به نقل از رویترز، همزمان با افزایش میزان باران های موسمی در منطقه جنوب آسیا، بیش از 4 میلیون نفر از اتباع کشورهای هند، نپال و بنگلادش مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند. باران های شدید موسمی که با سیل و رانش زمین همراه شده اند، تاکنون موجب مرگ بیش از 100 نفر شده اند.
ایالت های فقیر آسام و بیهار در هند از جمله مناطقی هستند که بیشترین آسیب را از باران های موسمی دیده اند. فقط در ایالت آسام، حدود 4.3 میلیون نفر از خانه های خود آواره شده اند . دولت هند و مقام های محلی در ایالت آسام، نسبت به افزایش میزان آب رودخانه ها هشدار داده اند.
تلویزیون دولتی هند با نشان دادن تصاویری از ایالت بیهار هند، آسیب ها به زیرساخت های ارتباطی این ایالت مثل جاده ها و ریل راه آهن را به نمایش گذاشته است.
در کشور نپال بیش از ۱۰ هزار نفر به دلیل وقوع سیل مجبور به ترک خانه های خود شده اند. سازمان هواشناسی نپال پیش بینی کرده است که با ادامه بارندگی ها، سطح آب رودخانه ها در جنوب این کشور افزایش خواهد یافت. این سازمان همچنین از مردم درخواست کرده است که به سطح آب رودخانه توجه کنند و در صورت بروز خطر خانه های خود را ترک کنند.
در کشور بنگلادش نیز از روز شنبه تاکنون حدود ۱۲ نفر به دلیل برخورد صاعقه جان خود را از دست داده اند. این افراد اکثراً کشاورز بوده اند. باران های موسمی هرساله در منطقه جنوب آسیا موجب مرگ و آوارگی شماری از مردم ساکن در این منطقه می شود با این حال، شمار آوارگان و کشته شدگان باران های موسمی در سال جاری که اخیرا هم آغاز شده اند، انتظار می رود افزایش یابد.
باران های موسمی و سیل و رانش زمین در کشورهای نپال، هند و بنگلادش در سال 2017، موجب مرگ دست کم 800 نفر شدند.
همچنین در چند روز گذشته، باران های سیل آسیا حدود دوازده شهر در استان جیانگشی چین را تحت تاثیر قرار داده و ارتفاع سیل در برخی مناطق به دو متر رسیده است و شصت هزار نفر از ساکنان این منطقه به ناچار خانه های شان را ترک کرده و به مناطق و مراکز امن منتقل شده اند. همچنین حدود بیست هزار روستا هم در شرق چین در پی بارش باران های شدید تخلیه شده اند. نیروهای امداد و نجات هم برای کمک به مردم گرفتار در میان سیل در شرق چین مستقر شده اند.
انتهای پیام/*
۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مدیریت بحران با اطلاع رسانی دقیق