plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۸
کد مطلب : ۱۳۲۳۸

انتقاد بایدن از رفتار انتخاباتی ترامپ

نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که نتایج غیررسمی از پیروزی او در این رقابت حکایت دارند بامداد جمعه از رفتار رقیب انتخاباتی‌اش بابت نپذیرفتن نتیجه انتخابات انتقاد کرد.
انتقاد بایدن از رفتار انتخاباتی ترامپ
به گزارش ایصال نیوز، «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) بار دیگر از رفتار رقیب انتخاباتی‌اش، «دونالد ترامپ» بابت عدم پذیرش نتیجه انتخابات انتقاد کرد.

بایدن گفت: «فکر کنم مردم آمریکا در حال مشاهده سطح باورناپذیری از بی‌مسئولیتی و پیام‌های بی‌اندازه مضری به دنیا درباره نحوه عملکرد دموکراسی هستند.»

او درباره رفتارهای ترامپ گفت: «[این رفتارها] پیام وحشتناکی درباره هویت ما به عنوان یک کشور ارسال می‌کند.»

جو بایدن در ادامه گفت: «من انگیزه او را نمی‌دانم ولی این رفتارها کاملاً غیرمسئولانه هستند.»

از سوی دیگر به گزارش اسکای نیوز، بایدن همچنین بامداد جمعه به وقت ایران،گفت: تأخیر و عدم همکاری تیم ترامپ و ادامه روند کنونی، باعث گسترش بیشتر کرونا و جان باختن ۴۰۰ هزار آمریکایی خواهد شد.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال این انتخابات پیروز شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی به دست آورده است.

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد.

تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است مطرح کرده است. این شکایت‌ها در چند ایالت رد شده‌اند.

ترامپ روز یکشنبه در توئیتی به طور تلویحی به پیروزی بایدن در انتخابات اعتراف کرد اما ساعتی بعد، پذیرش هر گونه شکست در انتخابات را رد کرد.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : العالم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم