plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸
کد مطلب : ۱۳۲۱۶
در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان نجف‌آباد

فرماندار نجف آباد بر لزوم اجرای دقیق محدودیت های جدید کرونایی تأکید کرد

تشریح وضعیت کرونا در شهرستان توسط دکتر غیور
مهندس مجتبی راعی جزئیات گرفتن مجوز تردد برای مشاغل مخلتف را اعلام کرد. در این جلسه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نجف آباد نیز درباره وضعیت کرونا در این شهرستان گفت با مقایسه سه هفته اول مهرماه با سه هفته اول آبان میزان کرونای مثبت از ۱۲۹۰ نفر مثبت در سه هفته مهر به ۱۰۹۸ نفر در سه هفته آبان رسیده است.
فرماندار نجف آباد بر لزوم اجرای دقیق محدودیت های جدید کرونایی تأکید کرد
به گزارش ایصال نیوز، مهندس مجتبی راعی فرماندار شهرستان نجف آباد، ظهر امروز چهارشنبه، در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان نجف‌آباد ضمن اشاره به لزوم اجرای دقیق محدودیت های کرونایی جدید برای کنترل و مهار کرونا، درباره نحوه اجرای تعطیلی دو هفته‌ای در این شهرستان ابراز داشت: کلیه افراد، مشاغل و بخش صنعت که نیاز به تردد در زمان اجرای محدودیت دارند باید از طریق اتحادیه، اداره کار یا اتاق اصناف اقدام به تهیه برگ تردد کنند.

فرماندار نجف‌آباد شرح کامل چگونگی تهیه برگ تردد را این‌گونه اعلام کرد:

گروه الف شامل کارکنان مراکز درمانی، امداد و نجات، اورژانس، قضات و کارکنان فرودگاه‌ها باید برای تردد برگ ماموریت و کارت شناسایی داشته باشند.

گروه ب شامل شرکت‌های خدماتی (آب، برق، گاز، مخابرات) مراکز تولید انرژی، صنایع ملی و تولید لبنیات باید سریعا لیست خودروهای مورد نیاز جهت تردد را به فرمانداری اعلام کنند تا فرمانداری نسبت به صدور برگه اقدام کند تا بتوانند با برگه تردد و کارت شناسایی تردد کند.

گروه ج شامل شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته با خودرو دارای آرم شهرداری اجازه تردد در محدوده شهر دارند و چنانچه خودرویی فاقد آرم باشد باید از طریق فرمانداری برگ تردد صادر و با کارت شناسایی معتبر تردد کند.

 گروه د شامل مراکز عرضه مایحتاج ضروری و پمپ بنزین‌ها که نیاز به تردد دارند باید توسط اتحادیه‌های مربوطه و نظارت اتاق اصناف توسط فرمانداری برگ تردد صادر شود؛
گروه و شامل تاکسی‌ها و خودروهای اینترنتی با نظارت تاکسیرانی شهرستان و ارسال لیست به فرمانداری شهرستان برگ تردد صادر می‌شود.

گروه ه شامل مراکز صنعتی اطلاعات افرادی که ضرورت تردد دارند را تهیه کنند و با تایید اداره کار برسانند و برگه تردد در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

راعی در پایان گفت: اعتبار کلیه برگه‌های تردد منوط به داشتن کارت شناسایی معتبر بوده که به نماینده گروه‌ها در اتحادیه‌ها واگذار می‌شود و از مراجعه موردی به فرمانداری خودداری شود.

* فوت 324 نجف‌آبادی به علت کرونا

در ادامه این جلسه دکتر علیرضا غیور آمار کل مبتلایان و مواری بستری و ترخیص شده را این‌گونه اعلام کرد: کل تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع کرونا ۱۵ هزار ۴۰۲ نمونه بوده است که تا ۲۵ آبانماه ۶۵۰۰ نفر کرونای مثبت ثبت شده که ۳۲۴ نفر تا کنون فوت کرده‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نجف‌آباد ابراز داشت: ۹۸/۸ درصد از موارد بستری تاکنون مرخص شده‌اند و ۱/۲ درصد در بیمارستان بستری هستند؛ ۵۲ درصد آقایان و ۴۷/۲ درصد خانم‌ها به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که ۵۱/۲ درصد زیر ۵۰ سال، ۳۱/۱ درصد ۶۰ سال به بالا و ۱۷/۶ درصد ۵۰ الی ۶۰ سال سن دارند.

وی افزود: با مقایسه سه هفته اول مهرماه با سه هفته اول آبان میزان کرونای مثبت از ۱۲۹۰ نفر مثبت در سه هفته مهر به ۱۰۹۸ نفر در سه هفته آبان رسیده و آمار فوتی در این بازه زمانی نیز از ۶۹ نفر به ۵۸ نفر رسیده است.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم